Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mladí bavili dechovkou všechny generace

Novinky a aktuality

13/6 2010

Mladí bavili dechovkou všechny generace

Dětským a mládežnickým dechovým hudbám patřilo 13. června mikulovské náměstí.

Představily se čtyři soubory, a to mikulovští Harcovníci, břeclavská Fialenka, dechová hudba z Velkých Pavlovic a orchestr z kroměřížské konzervatoře. Šlo o nesoutěžní přehlídku, kterou zorganizovalo město Mikulov s finanční pomocí z Evropské unie.

„K tomu, aby se muzikanti zdokonalovali, je potřeba vystupovat. Takových příležitostí je ale poskrovnu. Je úctyhodné, že město Mikulov dechovky podporuje, o čemž svědčí i tato přehlídka,“ podotkl Karol Porubský, vedoucí žákovského dechového orchestru Harcovníci. Sám přitom věří, že i další, větší města budou pamatovat na mládež, která se zabývá dechovou hudbou.

Podobné akce mají své fanoušky i mezi občany. Pod pódiem se v neděli sešli jak ti dříve narození, tak mladí i nejmenší diváci. „Mladým muzikantům fandím a myslím si, že by se měli podporovat. Na jejich vystoupení chodím pravidelně,“ řekla Hana Dvouletá z Mikulova.


Koncert byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Programu přeshraniční spolupráce SR – ČR.
(DS)

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Více fotografií zde.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii