Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Galerie Efram oslavila osmé narozeniny

Novinky a aktuality

13/6 2010

Galerie Efram oslavila osmé narozeniny

Autorskou výstavou obrazů samotné provozovatelky Sylvy Chludilové oslavila galerie Efram v neděli 13. června osm let své kulturní a osvětové činnosti.

Celoročně otevřená galerie v přízemí historického domu – bývalé židovské školy – je zaměřena na historii Mikulova, zejména bývalého židovského ghetta. Za dobu své existence se zde konaly desítky autorských i společných výstav, několik uměleckých sympozií, workshopů a k již tradičním akcím patří také Dny židovské kultury.

Vernisáž výstavy obrazů Sylvy Chludilové s motivy z bývalého mikulovského židovského ghetta uvedla Jarmila Červená. „Francouzská revoluce v roce 1789 byla přelomová nejenom politicky, ale přinesla zcela nové prvky i do umění. Do té doby bylo mocnými tehdejšího světa diktováno, co mají malíři malovat, jak a jakou barvou. Po revoluci se najednou mohli umělci vyjadřovat svobodně po svém. A totéž dělá dnes i Sylva Chludilová, která je naprosto jedinečná stejně jako její galerie. Vážím si jí nejenom proto, že umění rozumí, ona je sama také výborně dělá,“ řekla.
Vernisáž završil komorní koncert klezmerové kapely Mamalör.
(dk)

Ilustrační obrázek

Více fotografií zde.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii