Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Na zámku v Mikulově zazněly barokní italské melodie

Novinky a aktuality

16/6 2010

Na zámku v Mikulově zazněly barokní italské melodie

V pondělí večer se na mikulovském zámku konal koncert jubilejního 15. ročníku hudebního festivalu Concentus Moraviae. Letošní ročník festivalu propojuje dva rozdílné žánry – barokní hudbu a jazz, které odhalují posluchačům krásy staré hudby i jazzu v nových souvislostech.  „Dramaturgii jubilejního, patnáctého ročníku festivalu sestavili společně specialista na starou hudbu Václav Luks a jazzman Jaromír Honzák,“ uvedla produkční festivalu Jitka Miková.

V Mikulově se  posluchači přenesli do atmosféry Itálie z konce 16. století, která byla charakteristická improvizačním melodickým stylem „Recitar cantando“ spojujícím text a hudbu do celku vyprávějícího příběh, do jehož děje jsou vtaženi i jeho posluchači. Na koncertě vystoupili italští interpreti Marco Beasley (zpěv) a Guido Morini (cembalo).

Festival tradičně doprovázejí také benefiční akce. V loňském roce přispěl festival k restaurování oltáře svatého Lukáše v kapli zámku v Náměsti nad Oslavou a na rekonstrukci sálu Besedního domu v Ivančicích. Letos má snaha o obnovu památek podobu doprovodné akce Židle pro Pernštejn.
(dk)

 Ilustrační obrázek

Více fotografií zde.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii