Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Středeční večer v Mikulově: Čechomor, Bolek Polívka a pivo

Novinky a aktuality

24/6 2010

Středeční večer v Mikulově: Čechomor, Bolek Polívka a pivo

Mikulovským náměstím ve středu večer teklo pivo a zněly tóny Čechomoru. Skupina do Mikulova přijela zahrát v rámci svého turné se Starobrnem. Na pódiu se v průběhu koncertu objevoval také Bolek Polívka. Zahrál na fujaru, zazpíval, předvedl několik tanečních kreací a hereckých etud. „Pražané říkají, že Brno je poslední zabydlená zatáčka před Vídní. Mikulov je důkazem, že se pletou,“ zažertoval.

Kolem pódia tančilo, zpívalo a popíjelo téměř sedm stovek lidí. Pobavit se přitom nepřišli jenom místní. „Já jsem ze severu Čech a musím říct, že Čechomor na Moravě a zvlášť tady v Mikulově, to je úplně něco jiného než Čechomor v Čechách. Skvělá atmosféra,“ svěřila se Martina Vostrovská z Loun. V průběhu večera zazněly hity jako třeba Rehradice, Šimbolice, Mezi horami, Górale nebo Slunéčko. „Sice mi chybělo Zafúkané, ale stejně jsem nadšená. Koncert jsem si užila se vším všudy, písničky Čechomoru mají něco do sebe a do místního prostředí perfektně zapadají,“ sdělila své dojmy Eva Nejedlá z Prostějova.

Publikum si dokonce vytleskalo ještě několik dalších písniček jako přídavek. Naposledy zahráli ve dvaadvacet hodin společně se skupinou AG Flek, která koncert zahajovala. „Moc jsme si to tu s vámi v Mikulově užili,“ rozloučil se Karel Holas, houslista Čechomoru. U stánku obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, kterou skupina podporuje, pak mohli všichni fanoušci získat autogram nebo společnou fotografii.

Spolupráce města Mikulova se Starobrnem trvá již třetím rokem. „Jsem za ni moc ráda. Plánujeme společně další akce a středeční koncert byl důkazem, že když se spolupráce vydaří, nemusí být Mikulov jen centrem oslav vína, ale také piva a dobré muziky,“ uvedla místostarostka Mikulova, Ilona Žišková Vágnerová.
(DS)

Ilustrační obrázek

Foto: Martin Tesařík

Více fotografií zde.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii