Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Nedělní odpoledne zpříjemnila cimbálka

Novinky a aktuality

12/7 2010

Nedělní odpoledne zpříjemnila cimbálka

V rámci pravidelných prázdninových koncertů v Mikulově tentokrát zahráli muzikanti z Národopisného spolku Pálava.

Dohromady se dali před deseti lety, sestava se ale obměnila natolik, že z původních členů zůstali pouze dva. V současném složení hrají dva roky. „Lidé nás můžou poměrně často vidět na městských akcích. Letos je to naše čtvrté vystoupení v Mikulově,“ podotkl Zdeněk Slavík, organizační vedoucí NS Pálava.  V neděli po 18. hodině byl slyšet především lidový repertoár ve vlastních úpravách muzikantů. Náměstím se tak rozléhaly písničky jako Rež, rež, rež nebo Když jsem šel z Hradišťa.

„Cimbálovou muziku mám moc ráda, dcera v ní hraje na violu,“ svěřila se Vladimíra Kapustová z Mikulova. Podle ní je tradice prázdninových nedělních koncertů v Mikulově velkým plusem, jak pro místní občany, tak pro turisty, kteří jen procházejí. „Během léta si každý najde tu svoji neděli, kdy se může přijít na náměstí potěšit oblíbenou hudbou,“ dodala s tím, že i návštěvníky musí takový program potěšit.
Příští týden bude nedělní podvečer patřit Dechové hudbě Mikulovanka, červencové koncerty na náměstí zakončí cimbálová muzika Klaret.
(DS)

Ilustrační obrázek

Více fotografií zde.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii