Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Pálavský krpál zná své vítěze

Novinky a aktuality

23/8 2010

Pálavský krpál zná své vítěze

V sobotu 21. srpna odstartoval starosta Mikulova Rostislav Koštial cyklistický závod přes nejkrásnější kouty jižní Moravy – Pálavský krpál.

Letošní třetí ročník měl poprvé zázemí v Mikulově. V letošním roce se jede devět prestižních závodů po celé republice v seriálu Galaxy série, Pálavský krpál byl šestým v pořadí. Byly připraveny dvě různě dlouhé trasy 36 km a 62 km, obě vedly částečně po rakouském území. Závodu se účastnilo pět set cyklistů všech věkových kategorií z ČR a Rakouska včetně reprezentantů Radomíra Šimůnka a Martina Bíny. Krátkou soutěžní trasu pro děti si zajel cyklistický dorost přímo v areálu amfiteátru.

Radomír Šimůnek se stal absolutním vítězem závodu na třicetišestikilometrové trase dosáhl času hodinu a patnáct minut. Jel průměrnou rychlostí téměř dvacet devět kilometrů v hodině. Martin Bína skončil třetí o pět vteřin jej předjel teprve dvacetiletý nadějný cyklista Jaroslav Sláma z Křižanova.

„První dva ročníky jsme pořádali v Yacht clubu v Pavlově. Vloni jsme poprvé jeli přes mikulovské náměstí a starosta Mikulova Rostislav Koštial nám nabídl pořádání závodu v Mikulově. Jsme opravdu nadšení zázemím na amfiteátru. Jediné, co závodníkům trochu chybělo byly sprchy, ale v dnešním horkém počasí jsme to vyřešili hadicí s vodou,“ liboval si ředitel závodu Zdeněk Janeček z občanského sdružení Cesty za sportem a kulturou. „Trať připravoval Milan Bachman z Břeclavi a všichni závodníci si ji moc pochvalovali. Nezaznamenali jsme žádné úrazy, nejvážnější komplikace bylo poštípání včelami. Také nám žádný závodník nezabloudil. Shrnuto sečteno: letošní závod se opravdu vydařil,“ dodal Janeček.

Šedesátidvoukilometrový závod odjelo přes dvěstě cyklistů, kratší trať odjelo sto osmdesát závodníků a na amfiteátru soutěžilo sto dětí. Závod odjeli profesionálové i amatérští cyklisté.

Trasa závodu v Mikulově musela být na poslední upravena. Na náměstí probíhal v době startů Trojfestival sousedé a průjezd závodníků náměstím v plné rychlosti mezi davy návěštěvníků by byl pro závodníky i přihlížející příliš nebezpečný. „Trať byla rychlá a mělo všechno to, co správná trať měla mít. Bylo dost kopců i sjezdů. Nejtěžší úsek byl při dojezdu do cíle tady v Mikulově, ten kopec nahoru k amfiteátru, to byl opravdu pořádný krpál,“ uvedl Martin Mikýsek z Břeclavi, vítěz juniorské kategorie kratšího závodu.

Bohatý byl i doprovodný program. Návštěvníci měli v areálu amfiteátru možnost vyzkoušet si kondiční tancování na speciálních podložkách PlayDance nebo si zasoutěžit na veslovacích trenažérech. V areálu bylo připraveno také množství stánků s bikovým sortimentem, občerstvením a atrakcemi pro děti. Večer se pro závodníky i veřejnost konal koncert kapel Robbie Williams Revival Brno a Red Hot Chili Peppers Revival.
(dk)

Ilustrační obrázek

Více fotografií zde.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii