Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Děti ze spřátelených měst spojil sport i kreslení

Novinky a aktuality

20/9 2010

Děti ze spřátelených měst spojil sport i kreslení

Sportovní duch ovládl v pátek dopoledne všechny mikulovské školy. Staly se totiž dějištěm jednodenních Speciálních sportovních her Mikulov 2010.

Nadšené povzbuzování a hecování se tělocvičnami rozléhalo hned ve dvou jazycích - soutěžit přijeli i studenti z galantského Gymnázia Janka Matúšky. "Nemohl jsem se dnešního dne dočkat. V Mikulově jsem poprvé a moc se mi tu líbí," usmíval se Martin Šabík z Galanty.

Po slavnostním zahájení, které se uskutečnilo po deváté hodině v tělocvičně mikulovského gymnázia, se družstva z pěti škol rozprchly do jednotlivých center klání. Kromě turnajů ve fotbale a vybíjené na ně čekala i trampolína a nafukovací horolezecká věž. Vznikla také skupinka malířů, kteří s tužkou v ruce přenášeli dominanty Náměstí na kreslicí karton. Dílka zachycující kašnu, morový sloup nebo Dietrichsteinskou hrobku poputují na Slovensko, kde z nich uspořádají malou výstavu.

"I když je mi bližší kreslení, mým spolužákům, kteří sportují, samozřejmě fandím. Nepanuje tu ale žádná rivalita, dnešní den všichni bereme jako zábavu a příležitost poznat nové lidi a Mikulov," shrnula Natália Kurendová z Galanty. Atmosféru nepokazilo ani počasí, které hrám zpočátku příliš nepřálo. Odpoledne na všechny zahraniční hosty čekala ještě prohlídka města, včetně návštěvy zámku a jeskyní.

Naplnila se tak hlavní myšlenka akce. Ukázat, že i sport umí spojovat stejně jako kultura. „Galanta je partnerským městem Mikulova a my bychom chtěli, aby nezůstalo jen u spolupráce představitelů těchto měst. Chceme partnerství přenést na úroveň měst samotných, tedy mezi jejich obyvatele, a to včetně dětí,“ vysvětlila místostarostka Mikulova Ilona Žišková Vágnerová. Spřátelení škol si pochvaloval i Peter Černý, ředitel galantského Gymnázia Janka Matúšky. "Moc mě těší, že vzájemná spolupráce nabývá stále větších rozměrů a jen doufám, že v takových setkáních budeme pokračovat," podotkl.

Akce byla spolufinancovaná Evropskou unií, a to z Programu příhraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika z fondu Mikroprojektů. Získaná dotace činila v přepočtu zhruba 180 tisíc korun.
(DS)

Ilustrační obrázek

Více fotografií naleznete ZDE.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii