Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Povedená tečka za jezdeckou sezonou

Novinky a aktuality

4/10 2010

Povedená tečka za jezdeckou sezonou

Ačkoliv, nebo snad právě proto, že měl Jezdecký klub Mikulov v tomto roce smůlu v podobě vytrvalého deště při většině pořádaných závodů, poslední letošní sportovní utkání se výjimečně podařilo.

Veřejného tréninku, který se konal v sobotu odpoledne před oficiálním závodem, se zúčastnilo takřka 30 koní z jižní Moravy a ve dvou ze tří pořádaných soutěží zvítězila domácí jezdkyně Svatava Zichová na koni Zambi.

Na nedělních oficiálních parkurových závodech o stupních obtížnosti ZM – ZL bylo možno vidět bezmála 90 startů jezdeckých dvojic. V  ten den nejvyšší pořádané soutěži – „parkuru stupně ZL o cenu Vinařství VINOFOL Novosedly“ zvítězila Martina Boková na koni Fandošek startující za JK Nero Březník.

Členové jezdecké klubu již nyní pracují na pořádání dalšího – XII. – ročníku jezdeckých závodů v Mikulově, který bude obsahovat Mezinárodní mistrovství České republiky ve vytrvalostních dostizích, které se tento rok konalo v Mikulově poprvé.
Také v tomto roce poprvé pořádané závody spřežení byly zařazeny do prestižního národního seriálu jezdeckých soutěží „Zlatá podkova“ a příští rok se určitě můžeme těšit i na tuto disciplínu.
Tradičně uspořádáme jarní a letní dvoukolo drezurních a parkurových závodů.

Tomáš Hlavenka
ředitel závodů

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii