Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Rudy Linka v Mikulově: výjimečná jazzová show

Novinky a aktuality

26/10 2010

Rudy Linka v Mikulově: výjimečná jazzová show

Mikulovské kino zaplnili hudební fajnšmekři  i obdivovatelky charismatického kytarového mága s výjimečným smyslem pro humor. V pondělí 25. října tam totiž byl na programu jazzový koncert v hlavní roli s Rudym Linkou.

V rámci svého podzimního evropského turné zamířilo Rudy Linka trio i na jižní Moravu. Na kontrabas exceloval Joe Michaels, bicí měl v režii Hayden Hawkins a sám Rudy Linka ovládl kromě kytary i mikrofon, protože celým večerem provázel. „Není to jen výtečný muzikant, ale také vypravěč,“ vyzdvihl pořadatel akce Miroslav Šídlo. A jeho slova se potvrdily do posledního písmene.

 „Jsem rád, že jsem opět v Mikulově. Mikulov mám rád. Dobře se skloňuje. Ale vezměte si třeba Zlín. Byli bychom ve Zlíně nebo ve Zlínu? Aha,“ narážel na některá úskalí češtiny Linka. „Český jazyk je těžký jazyk. Moje žena je Švédka a zničehonic se rozhodla, že se naučí česky. Chodí na lekce jednou týdně v úterý a vždycky když přijde, se na mě tváří naštvaně,“ vyprávěl Linka jako by nic a lidi se tak skvěle bavili i mezi skladbami.

Během večera zazněla třeba melodie s názvem California, kterou proslavila Joni Mitchell . „Vy jste velice milé obecenstvo, když po nás chcete, abychom pracovali přesčas, zvlášť v době ekonomické krize,“ komentoval s úsměvem neutuchající potlesk po poslední skladbě Linka. Publikum se dočkalo přídavku a fanynky nakonec odcházely s autogramem i společnou fotografií ve svém digitálu.

„Koncert mě uchvátil. Rudy Linka je mistr, který si na nic nehraje. Je prostě svůj. Ještě si doma pustím jeho desku. Jazz a blues, to je moje,“ popsala své dojmy Květa Budínová z Mikulova.
(DS)

Ilustrační obrázek
Rudy Linka v obležení mikulovských fanynek.
Foto: Dana Smrčková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii