Hlavní stránka > Aktuality > V Mikulově trénovala česká reprezentace volejbalistek-kadetek

Novinky a aktuality

1/11 2010

V Mikulově trénovala česká reprezentace volejbalistek-kadetek

V posledním říjnovém týdnu se do mikulovské sportovní haly sjely reprezentantky ČR ve volejbalu, kategorie kadetky, na tréningové soustředění.

Sedmnáct sportovkyň ve věku patnáct a šestnáct let celý týden pilně ladilo své volejbalové umění. Kromě každodenního tréninku sehrály kadetky také zápasy s družstvy žen hrajících první ligu.

Reprezentace volejbalistek-kadetek se chystá získat medaili na evropském mistrovství, které se uskuteční na počátku května příštího roku v Turecku. Tam se však musí probojovat lednovou kvalifikací. V přípravě reprezentací mládežnických družstev se ve volejbale praktikuje již několik let zásada, že v době svých přípravných srazů se zúčastňují základních kol ligových mistrovství dospělých. Hrát volejbal proti soupeřkám, které jsou o dvě kategorie starší, není žádná procházka.

Ve čtvrtek 28. října nedaly šanci ženám Moravské Slávie z Brna a porazily ji 3:0. Druhý den cestovaly do Brna, kde však nestačily na nejlepší celek 1. ligy skupiny B SG LD Brno a polehly mu 1:3. Sobotní závěrečný den soustředění je přijel prověřit velmi zkušený celek z Uherského Hradiště. Boj se sice očekával, ale málokdo věřil v úspěch kadetek. Sebevědomé družstvo z Hradiště se nestačilo divit, když první set odešlo poraženo osmibodovým rozdílem. Ve druhém setu se již na mladších hráčkách projevovala únava z téninků. Celý set dotahovaly náskok starších soupeřek.

V závěru se znovu vzchopily, leč stačilo to jen na prodloužení. Set kadetky prohrály 24:26. Neuspěly ani ve třetím setu a prohrály jej 15:25. Ve čtvrtém však znovu ukázaly svoji sílu a vyhrály jej 25:21. Rozhodovat se muselo v pátém setu. Byla to lahůdková volejbalová bitva. Zkušenější soupeřky stále vedly. Měly dokonce tři mečboly. Kadetky srovnaly na 14:14 a nakonec rozhodující set vyhrály 18:16.