Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovsko lákalo k návštěvě regionu

Novinky a aktuality

18/1 2011

Mikulovsko lákalo k návštěvě regionu

V rámci mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech - REGIONTOUR 2011 se na brněnském výstavišti představilo také Mikulovsko.

Ilustrační obrázek Kromě tiskové konference s názvem Turistické produkty Mikulovska a partnerských  regionů v roce 2011, kterou si nenechal ujít ani král Václav IV. s bohem vína Bakchem, čekal na návštěvníky veletrhu další program:

•    veletržní expozice Turistické oblasti Mikulovsko (pavilon P, stánek č. 031), kde mohli návštěvníci veletrhu získat mnoho informací  a prezentačních materiálů o regionu

•    ve čtvrtek 13. 1. 2011 proběhly na hlavním pódiu křesty publikací Ryby, zvěřina a víno a Po stopách římských legií v kraji pod Pálavou

•    v sobotu 15. 1. 2011 v 13:30 hod. vystoupil na hlavním pódiu Dětský folklorní soubor „Jarabáček“ (Městys Drnholec) a mužský a ženský sbor z Dolních Dunajovic

•    v sobotu 15. 1. 2011 v 16:00 hod. proběhlo vyhlášení Soutěže o nejlepší turistickou pohlednici ČR. Akci  organizovala Asociace turistických informačních center ve spolupráci s Pohádkovým královstvím. První místo v této soutěži získala pohlednice Svatého kopečku v Mikulově, kterou do soutěže přihlásilo Turistické informační centrum v  Mikulově.

"Poděkování patří místním vinařům, kteří poskytli víno pro prezentaci na tiskové konferenci a také na stánku," vyzdvihla Ing. Kateřina Korandová z Odboru regionálního rozvoje a investic Městského úřadu v Mikulově.

Tisková zpráva je ke stažení ZDE.

Mezi stovkami obecních a městských znaků, které žáci a studenti ze všech koutů republiky vyráběli z odpadových materiálů, visel i ten mikulovský. Pochází z dílny dvou žákyň Základní školy Valtická. Více o projektu a vzniku unikátní sbírky eko znaků ZDE.

         Ilustrační obrázek
Foto: Dana Smrčková

 

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii