Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovský dvojhrb – závody v agility

Novinky a aktuality

8/3 2011

Mikulovský dvojhrb – závody v agility

Poslední únorovou sobotu se v jezdecké hale stáje Hlavenka Mikulov uskutečnily oficiální závody v agility pořádané kluby Jumpingdogs a Camaro.

Ilustrační obrázek
Agility je sport, kde svou hbitost  předvádí pes na nejrůznějších překážkách, které připomínají tak trochu koňský parkur, jen jsou o něco menší a velmi různorodé (např. kruh, slalom, houpačka, tunel...). Na jednotlivé překážky navádí psa jeho psovod. Tento sport není zas až tak jednoduchý, jak to na první pohled vypadá - vyžaduje od psa absolutní ovladatelnost a také talent.

Jednalo se o druhé závody z trilogie Mikulovský dvojhrb, jež přijel posuzovat mezinárodní rozhodčí Tomáš Glabazňa. Akce se zúčastnilo 70 týmů ze všech koutů České, ale i Slovenské republiky.

Počasí se oproti lednovým závodů vydařilo. Teplota se pohybovala kolem 5 º C. Slunce postupně prohřívalo i halu, čímž zpříjemňovalo celkový průběh závodu. Díky skvělému zázemí, světově uznávanému rozhodčí a vydařenému počasí byly ohlasy na akci velmi pozitivní. Výherci si odnesli balíčky od sponzorů: Mira Mar, Mapes, Platinum – Natural, Santony a Psí kusy.

Kdo by měl zájem podívat se na třetí díl závodů, je srdečně zván. Veškeré informace o celé činnosti lze získat na internetových stránkách www.jumpingdogs.cz. Na vaši účast z řad diváku se budeme těšit.

Za agility klub Jumpingdogs Lednice
Barbora Mandíková

Foto: Michal Solařík
Více fotografií ZDE.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii