Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Vítězky semifinále Dívky roku budou v Mikulově soutěžit podruhé

Novinky a aktuality

14/3 2011

Vítězky semifinále Dívky roku budou v Mikulově soutěžit podruhé

V sobotu 12. března se v mikulovském kině hodnotila krása, inteligence a pohybové nadání dívek ve věku od třinácti do patnácti let.

Třicet semifinalistek z celé Moravy bojovalo na neveřejném castingu o postup do malého finále Dívky roku s podtitulem princové jsou na draka. To se bude konat v sobotu 27. března v zámeckém sále v Mikulově a moderátorem bude herec a pohádkový princ Jan Čenský.

Děvčata soutěžila ve třech disciplínách – rozhovor s moderátorem, volná disciplína a aerobic, který desetičlenná porota operativně na místě změnila na rytmickou zumbu, kterou neměla žádná z dívek ve volné disciplíně.

V prvním kole děvčata prokazovala svou výřečnost a pohotovost reakce na položený dotaz. Odpovědi na losované otázky někdy opravdu nebyly jednoduché. I pro dospělé může být například pohotová a vtipná odpověď na dotaz zda to mají v životě těžší muži nebo ženy docela těžká. Děvčata ale obstála, když ne vyhraněným názorem, tak alespoň humorem.

Ve volné disciplíně se uplatnila vlastní tvořivost a nadání dívek. Porota shlédla a hodnotila zpěv, hru na klávesy, aerobic, scénický, latinskoamerický nebo orientální tanec, moderní balet nebo dokonce step. Ve třetí disciplíně dívky ve čtveřicích prokazovaly své pohybové nadání. Snažily se chytnout se do rychlého rytmu a kreací zumby, kterou jim předtančila cvičitelka a porotkyně Lucie Košťálová.
Vyhrát všechny dívky nemohly a před porotou byl těžký úkol vybrat z třiceti dívek dvanáct postupujících. „Zpočátku jsem se obával, že si z těch třiceti nebudu umět vybrat. Děvčata jsme většinou viděli poprvé a nevěděli jsme, co se v nich ukrývá. Hodně se to ale vyprofilovalo po volné disciplíně a pak už to šlo hladce,“ popsal výběr jeden z porotců zpěvák Lukáš Michna a dodal: „O složení finálové dvanáctky nakonec panovala mezi porotci naprostá shoda.“

Po poslední poradě poroty dívky nastoupily na závěrečné defilé. Zklamaně postupně odcházely nepostupující dívky, jejichž jméno moderátorka soutěže Kristýna Michnová přečetla. Napětí vrcholilo u posledních jmen, ale nakonec na pódiu zůstalo dvanáct šťastných vítězek semifinále soutěže. „Snadné to dnes rozhodně nebylo, ale trému jsem neměla,“ svěřila se jedna z vítězek Lucie Kindlová ze Šternberka a doplnila: „Ale určitě ještě zapracuji na volné disciplíně.“

Od porotců dostaly vítězné dívky ještě závěrečné rady a rozjely se do svých domovů, aby během příštích čtrnácti dnů pilovaly svá volná vystoupení, rétoriku i pohybové schopnosti. Do celostátního finále jich totiž z Mikulova postoupí jen šest a utkají se v něm v Jičíně s nejlepšími dívkami z celých Čech.
DK

Fotogalerie - Vítězslav Haluza  - ZDE a ZDE.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii