Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Probíhájí Dny židovské kultury

Novinky a aktuality

29/4 2011

Probíhájí Dny židovské kultury

Letos je v mikulovském kinoklubu zahájil vrchní zemský rabín Karol Sidon. Na hosty pak čekala ještě ochutnávka tradiční židovské kuchyně, kosher vín i slivovice a koncert Máši Kubátové.

Ilustrační obrázek
Karol Sidon.
Foto: Dana Smrčková

Houslový virtuoz Alexander Shonert zahraje za klavírního doprovodu své maminky Natalie Shonertové v obřadní budově židovského hřbitova dnes 29. dubna. Koncert začne v šest odpoledne. O dvě hodiny později ožije promítací plátno městského kina. Na programu je česko-slovenské dokumentární drama Nickyho rodina.

Husovu ulici roztančí v sobotu 30. dubna třebíčští Yocheved. „Těšit se můžete na ukázky i výuku izraelských, chasidských i židovských tanců. Začíná se dvě a půl hodiny po poledni,“ připomněla Chludilová. Pohybové kreace se pak budou hodit  i během koncertu jidiš písní v podání ostravské formace Simcha.

Poslední z Dnů židovské kultury bude ve znamení dalšího doprovodného programu. Zájemci mohou navštívit výstavu v obřadní budově židovského hřbitova, připojit se k jeho komentované prohlídce nebo zajít na výstavu Moravské synagogy do Galerie Efram. Její zdi zdobí obrazy Romana Šafránka.
(DS)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii