Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Jazzový večer: loučení a křtění

Novinky a aktuality

6/6 2011

Jazzový večer: loučení a křtění

O páteční vzpomínce na Karla Krautgartnera a Maxe Witttmanna.

Páteční odpoledne v Mikulově na Náměstí i přes dusné a teplé počasí bylo ve znamení Karla Krautgartnera. Skupina Swing girls z Břeclavi se odvážně pustila do koncertního představení a až teprve rychle se horšící počasí předčasně ukončilo jejich produkci.
V letošním roce se v Chodníku slávy při slavnostním odhalení zaleskly hned dvě bronzové hvězdy.

Ta první byla věnována hráči na klarinet Jaroslavu Humpolíkovi a tu druhou odhalil saxofonista a dirigent Hans Salomon z Vídně. Po tomto slavnostním aktu už první velké a těžké kapky zahnaly přítomné do otevřené Jazz Art Galery, kde bylo pro ně připraveno občerstvení a část jich navštívila vinotéku U Svatého Urbana, kde se seznámili s produkcí Vína Mikulov.

Večerní koncert v zámeckém sále, který byl zcela zaplněn, byl zahájen moderátorkou Marcelou Vandrovou vzpomínkou na Maxe Wittmanna, který zemřel ve středu v noci. Max byl dramaturgem a tedy i duší všech jedenácti ročníků Jazzových večerů. Diváci si vyslechli dopis ředitele brněnského rozhlasu Ludvíka Němce a uctili památku na Maxe symbolickou minutou ticha. Hned na to se uskutečnilo předání Řádu Karla Krautgartnera, který za otce převzala z rukou Jaroslav Smečky dcera Soňa. 

Slavnostní křest knihy Jazzman Karel Krautgartner provedl starosta Rostislav Koštial společně s Hubertem Bayerem, emeritním starostou z Drasenhofenu. Křest CD, na kterém jsou nejlepší skladby za posledních sedm ročníků, které brněnský rozhlas živě natáčel, pokřtil syn Maxmilián Wittmann společně s předsedou Sdružení přátel KK Jaroslavem Smečkou, který při té příležitosti řekl: „Max byl nevysychající studnicí nápadů a elánu, byl motorem celého našeho sdružení a za to mu patří naše poděkování. Díky jeho aktivitě a plánování máme náměty a vytipované orchestry na dalších pět let“.

Poté se už ke slovu dostal B Side Band s Terezou Černochovou v první půli a s Vojtou Dykem v druhé části koncertu. Mladí brněnští hudebníci podávali opravdu vynikající výkony. Sólisté jednotlivých nástrojů hráli jistě a sebevědomě, celý osmnáctičlenný soubor byl kompaktní a jak říkají muzikanti mělo to šťávu a to vnímalo i obecenstvo, které je bouřlivě odměňovalo potleskem.

Pomyslnou třešničkou na dortu byly výkony obou zpěváků, kteří vymačkali ze sebe ty nejlepší výkony, především pak Vojta Dyk.
Přítomní diváci odcházeli z koncertu nadšeni a plni dojmů. Max Wittmann, který nás před několika dny navždy opustil, vybral pro jedenáctý ročník opravdu skvělou kapelu a sólisty. Bylo to jeho nejlepší a nejkrásnější rozloučení se s námi. Maxi děkujeme.

Jaroslav Smečka 

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii