Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Hrobka ukazuje umění z Břeclavi

Novinky a aktuality

4/7 2011

Hrobka ukazuje umění z Břeclavi

Dietrichsteinská hrobka v Mikulově dává nově nahlédnout do dílny hned dvou břeclavských výtvarníků. Slavnostní vernisáž tam 1. července zahájila výstavu Dvojhlas.

Sblížení, Odlétání nebo Náhlá bolest v krajině bederní. Tak pojmenoval některé své obrazy Karel Křivánek. „Neumím si bez něj představit kulturní, společenský ani politický život regionu. Je to lyrik, poetik, prozaik i dramatik krajiny. V jeho malbách má své místo člověk, pták, mrak i symbol hroznů,“ poznamenal Josef Fantura, který se v pátek ujal úvodního slova.

Druhý z autorů přivezl do města pod Pálavou komorní soubor osobitých děl z otevřené kolekce Horizonty událostí. „Libor Juřena je v oblasti tvorby tím, kým je v hudební branži multiinstrumentalista. Působí tak trochu jako výtvarný hledač. Hledá nová témata, objevuje práci s novými médii i materiály,“ představil umělce Fantura.

Vernisáž nabídla kromě hudebního programu v podání kapely Trychtýře taky občerstvení. Část z něj se tvářila jako exponát nazvaný Panychida za ošklivé slunéčko. Neotřelý humor vlastní Karlu Křivánkovi tak v hrobce tentokrát reprezentovaly vyskládané rakvičky a šlehačka s autorským dovětkem „Tiše konzumujte, ať se stanete též uměním…“.

Výstava potrvá do 27. července. Zájemci ji můžou zhlédnout každý den od 10 do 18 hodin. Vstupné činí 30 korun, snížené je poloviční.
(DS)

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Foto: DS

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii