Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Filharmonie Brno míří do Mikulova

Novinky a aktuality

16/10 2011

Filharmonie Brno míří do Mikulova

Hudební labužníci si už tento čtvrtek přijdou na své ve městě pod Pálavou.  Zámecký sál tam 20. října zaplní přes čtyřicet členů Filharmonie Brno, kteří uvedou díla Mozarta, Beethovena a Šostakoviče.

Mikulovsko figuruje jako pomyslná hudební křižovatka mezi Brnem a Vídní. Velká symfonická tělesa na svých koncertních cestách proto obvykle tento region vynechávají. Filharmonie Brno však udělá v letošní, 56. koncertní sezóně výjimku.

„Možnost vystoupit v reprezentativních prostorách zámku byla jedním z argumentů pro uspořádání koncertu právě v neprávem opomíjeném Mikulově,“ vysvětluje Jan Žemla, vedoucí oddělení koncertních činností a dramaturgie Filharmonie Brno.

Program koncertu, který začíná v 19.30, zaujme široké spektrum posluchačů. Pod taktovkou úspěšného mladého brněnského dirigenta Jakuba Kleckera tak vedle vybraných děl světových klasických skladatelů Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena zazní i progresivní dílo jednoho z nejvýznamnějších představitelů hudební moderny 20. století Dmitrije Šostakoviče.

„Jako sólista vystoupí houslista Roman Patočka, jeden z nejtalentovanějších virtuózů mladé generace,“ doplňuje Žemla s tím, že koncert by se nemohl uskutečnit bez podpory Jihomoravského kraje.

„Jedno z nejvýznamnějších orchestrálních těles České republiky jistě zprostředkuje občanům Mikulova a okolních obcí netradiční hudební zážitek. Vedle kvality programu, která uspokojí i náročnější diváky, jsme zohlednili také jeho délku, jež je přístupná i nejmladším posluchačům,“ vyzdvihuje Žemla.

Předprodej vstupenek zajišťuje Mikulovská rozvojová a Turistické informační centrum Mikulov. Jedna vyjde na 200 korun, senioři, studenti a držitelé průkazu ZTP zaplatí 130 korun. Na místě pak vstupenky podraží o padesátikorunu. Děti do 12 let mají vstup s dospělým doprovodem zdarma.
(DS)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii