Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Eat art gallery oslavuje perlu Pálavy

Novinky a aktuality

19/10 2011

Eat art gallery oslavuje perlu Pálavy

Město pod Pálavou očima absolventů Školy digitální fotografie z Veľkých Levároch ukazuje Eat art gallery na Kapucínské ulici. Vernisáž tam v polovině října zahájila výstavu s názvem Mikulov, perla Pálavy - kraje, kde zraje víno.

Hrozny, kostel, vinice, zámek i Svatý kopeček pózovaly sedmi nadějným fotografům ze Slovenska. Svými snímky se tak představuje Jana Grujbárová, Tibor Hubík, Štefan Szulányi, József Érsék, Pavol Procházka, Martin Kopáč a Ján Vošček.

„Pokoušíme se touto výstavou otevřít tradici. Naším záměrem je přiblížit veřejnosti práci talentovaných nadšenců, kteří svoje hobby cíleně rozvíjejí. Tematika a místo fotografování byly tentokrát více než inspirativní,“ poznamenal kurátor výstavy Bohuslav Novosad. Sám stál při založení školy a vedl kroky vystavujících autorů.

Fotografie jsou v mikulovské galerii Eat art k vidění do 13. listopadu, a to pouze v pátek od 16 do 22 hodin a o víkendu od 12 do 22 hodin. Poslední výstava letošní sezóny je prodejní, vstupné na ni dobrovolné.

K zimnímu spánku se však Eat art gallery nechystá. Už 6. listopadu je na programu sbírání šípků. "Večer šípky přebereme, povyprávíme, popijeme a uvaříme šípkovou marmeládu, ze které každý dostane výslužku," láká provozovatelka galerie Jitka Plesz. A pak už přijde na řadu pravidelné Adventní čtení.
(DS)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii