Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Město prozáří hvězda bluesového nebe

Novinky a aktuality

14/11 2011

Město prozáří hvězda bluesového nebe

Jih Moravy okoštuje už tento čtvrtek chicagské blues. Do Mikulova míří u příležitosti mezinárodního hudebního festivalu Blues Alive výjimečný Pat Smillie.

Blues Alive, největší středoevropská přehlídka tohoto žánru, láká už šestnáctým rokem do Šumperka mnoho návštěvníků z Čech, Moravy i ze zahraničí. A každoročně si jedna z jejích hvězd odskočí do města pod Pálavou.

 „Šumperk je partnerským městem Mikulova, právě díky vzájemné spolupráci u nás můžeme vítat vzácné muzikanty. Věřím, že Pat Smillie si publikum získá stejně jako loni Gary Lucas,“ zmínila produkční ze společnosti Mikulovská rozvojová Sylva Chludilová.

Zvláštní atmosféru koncertu podle ní dodá i prostředí kinoklubu. Komorní, nekuřácký prostor nabízí možnost užít si blues při sklence vína nebo čaje. Koncert tam 17. listopadu začne v 18 hodin.

 „Pat Smillie je úžasný zpěvák s expresivním hlasem, který je prodchnutý citem. Vlastně jenom nezpívá, on ty písně cítí a přenese ten pocit i na vás. Jako by snad byl tou hudbou hluboce posedlý,“ píše o něm Karen Hanson, redaktorka Today's Chicago Blues.

Jedna z nejranějších hudebních vzpomínek Pata Smillieho se váže k rádiu, u kterého s otcem poslouchal The Temptations, Stevieho Wondera nebo Mitche Rydera. Vystupoval po boku takových bluesových legend, jako jsou Koko Taylor, Bobby Rush, The Robert Cray Band nebo Rock & Roll Hall of Famer. V současné době má více než 175 koncertů ročně.

Vstupenky na ten mikulovský jsou v předprodeji v kanceláři Mikulovské rozvojové (budova městského kina), jedna vyjde na stokorunu. K dostání budou i na místě, a to za stejnou cenu.
(DS)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii