Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Gabriela Demeterová zahraje v Mikulově

Novinky a aktuality

14/11 2011

Gabriela Demeterová zahraje v Mikulově

Zámeckým sálem v Mikulově se 18. listopadu ponesou skladby Antonia Vivaldiho, a to v podání Gabriely Demeterové a komorního orchestru Czech Virtuosi.

Czech Virtuosi právě zahájili svoji třináctou koncertní sezónu, Gabriela Demeterová s nimi vystupuje již počtvrté.
„Po osmi letech přijímá pozvání ke koncertům v Mikulově a Brně. Mezi stovkami našich i světových interpretů, vzácných hostů tohoto tělesa, zaujímá Gabriela Demeterová vedle Pavla Šporcla a Václava Hudečka zvláštní místo. Byla totiž sólistkou prvního večera koncertní kariéry orchestru,“ připomíná jeho manažer Miloslav Vávra.

Světově proslulá skladba Čtvero ročních dob podle něj posluchačům slibuje nevšední zážitek. „Gabriela Demeterová je skvělou houslovou virtuoskou, jejíž jméno je známé daleko za hranicemi České republiky. Snažíme se navázat na loňský úspěch vystoupení Pavla Šporcla s Romano Stilo, a vytvořit tak tradici výjimečné podzimní kulturní události,“ doplnila Markéta Sojková, ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová, která koncert organizuje. 

Gabriela Demeterová začala na první nástroj hrát jako tříletá, absolvovala pražskou konzervatoř a AMU u Nory Grumlíkové. Exceluje na housle a violu, věnuje se stěžejnímu repertoáru 19. a 20. století, staré hudbě a komorní tvorbě. Vystupuje v Evropě, Spojených státech amerických, Jižní Americe a Japonsku s předními soubory a dirigenty. Založila mezinárodní hudební festival Barokní perly Gabriely Demeterové.

Koncert, jehož partnerem je Regionální muzeum v Mikulově, začne v 19 hodin. Předprodej vstupenek za 350 korun zajišťuje Turistické informačním centru Mikulov a Mikulovská rozvojová. Na místě pak vstupné podraží o padesátikorunu.
(DS)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii