Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Adventní koncert Vánoce, Vánoce …

Novinky a aktuality

29/11 2011

Adventní koncert Vánoce, Vánoce …

Ohlédnutí za nedělním koncertem, který tradičně připravil Národopisný spolek Pálava.

Po dlouhém teplém podzimu máme za sebou i poslední listopadovou neděli, kterou jsme již prožili v duchu adventu, v duchu příprav a očekávání vánočních svátků. V Mikulově se už stalo tradicí, že první adventní neděle patří vánočnímu koncertu NS Pálava. I letos tomu nebylo jinak.

Vánoční koncert s mottem : Vánoce, Vánoce, skoro-li budete? sklidil velký úspěch. Sál zaplnili nejen rodiče účinkujících, ale i Mikulovští, obyvatelé z okolních vesnic, turisté. V 17. hodin se rozezněly housle primášky CM Píšťalenka Heleny Slavíkové a sálem se nesly tóny první vánoční koledy. Pan místostarosta Eduard Kulhavý pozdravil přítomné, zapálil první svíčku na adventním věnci a popřál všem klidné a spokojené Vánoce. Koncert byl zahájen.

Děti z Palavěnky si na jevišti zahrály zimní hry, při kterých postavily sněhuláka. Nezapomněly si také přijít k dědečkovi pro koledu. Starší z Palavánku rytmickou deklamací s instrumentálním zvukomalebným doprovodem divákům připomněli říkadla i pranostiky se zimní tematikou a zazpívali moravské i jiné známé a oblíbené koledy. A pak už jeviště patřilo dospělým - NS Pálava a Pálavským seniorům, kteří vystoupili s adventními písněmi a koledami tradičními i méně známými z hanáckého i moravského Slovácka. Svíčka na adventním věnci hořela jasným plamínkem. V sále panovala sváteční atmosféra, nadšení a radost vyzařovaly z tváří účinkujících, které odměnili diváci svým potleskem. Zdeněk Slavík popřál za NS Pálava divákům klidné Vánoce a hodně úspěchů v novém roce. Závěrečnou píseň Narodil se Kristus Pán si pak s radostí zazpívali snad všichni přítomní.

Velký dík patří nejen návštěvníkům, kteří přišli prožít s NS Pálava adventní podvečer, ale i vystupujícím a hlavně vedoucím jednotlivých složek Národopisného spolku Pálava, jež se na přípravě a organizaci adventního koncertu podíleli.
Martina Daňková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii