Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Soutěže pro umělecké benjamínky

Novinky a aktuality

25/1 2012

Soutěže pro umělecké benjamínky

Centrum ekologické výchovy Pálava v Mikulově vyhlašuje 5. ročník výtvarné soutěže a 8. ročník literární soutěže pro žáky i studenty Mikulovska a Břeclavska. Téma soutěží koresponduje se zájmem o ekologii, přírodu i historii.

Krajinou Rudolfa Gajdoše – je název výtvarné soutěže pro malé výtvarníky i zkušené malíře. Námětem jsou krásy našeho regionu. Skvostná krajina pod Pálavou zaujme svou jedinečností jak místní obyvatele, tak četné návštěvníky a turisty. Zachyťte ve svých dílech vzpomínky na krásnou vycházku rozpálenou a kvetoucí skalní stepí, nebo stinným lužním lesem. Přibližte svým pohledem malebné vesničky, vlnící se obilná pole, dlouhé řádky vinic na úpatích pálavských vrcholků. Je jedno zda vás zaujaly přírodní krásy nebo historické památky, malbou či kresbou ztvárněte své pohledy, pocity i dojmy, které ve vás vyvolaly kouty přírody, k nimž vás vážou vzpomínky či citový vztah. Práce můžete odevzdávat v našem centru v týdnu od 19.-23. března.

Zelené pero Jaromíra Tomečka – literární soutěž, kde můžete uplatnit své ambice literáta, novináře, či poety.  Uzávěrka je 30. března. Podrobnosti ke všem soutěžím naleznete na: www.cev.palava.cz.

Výběr z nejlepších literárních a výtvarných prací bude vystaven v galerii Efram, při příležitosti oslav Evropského dne parků. Vítězové jednotlivých kategorií budou odměněni na vernisáži 25. května.

Eva Řezáčová, CEV Pálava

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii