Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Skončila krajská kola soutěží ZUŠ

Novinky a aktuality

28/3 2012

Skončila krajská kola soutěží ZUŠ

Žáci reprezentující mikulovskou ZUŠ zdolali spolu se svými učiteli další pomyslný stupínek schodiště vedoucího až k vrcholu, představovanému ústředními koly soutěží základních uměleckých škol.

Na stupeň, představovaný krajskými koly jednotlivých soutěžních disciplin, postoupilo z okresních klání celkem 11 našich zástupců, kteří po zdařilých výkonech přivezli do Mikulova cenná umístění.

Těmi nejzářivějšími jsou první místa s postupem do ústředních kol soutěže, z nichž už vzejdou celostátní vítězové. Naši školu budou v těchto celostátních kolech reprezentovat Komorní orchestr ZUŠ, jehož ÚK proběhne 20.-21. 4. v Olomouci, a dále Kristýna Václavková v sólové hře na cimbál a cimbálová muzika Kolík. Cimbály a cimbálky budou soutěžit 10. a 11. 5. v Mikulově, takže Mikulovčanům se nabízí jedinečná příležitost přijít naše finalisty podpořit přímo do zámeckého sálu a saly terreny, kde bude soutěž probíhat.

Jsme rádi, že ani ostatní soutěžící se v těžké konkurenci nijak neztratili a za své výkony si odnesli také cenná ohodnocení od krajských porot. Druhá místa získali členové Houslového souboru z pobočky Valtice, cimbálová muzika Valtičánek, Vojtěch Hondl (zpěv), Eliška Ivičičová (cimbál) a Michal Černek (tuba), třetí místa svorně obsadily Simona Vlnková (zpěv), Michaela Krahulová (klarinet) a Emma Motičáková (zobcová flétna). 

Rád bych zde veřejně všem soutěžícím, jejich učitelům i korepetitorům poblahopřál a poděkoval za vzornou a úspěšnou reprezentaci školy i Mikulova a postupujícím popřál co nejlepší vystoupení v ústředních kolech.
Jiří Vrbka, ředitel ZUŠ Mikulov

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii