Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Devatenáctá mikulovská „dílna“ byl „Dobrej ročník“

Novinky a aktuality

13/8 2012

Devatenáctá mikulovská „dílna“ byl „Dobrej ročník“

Devatenáctý ročník Mikulovského výtvarného sympozia „dílna“ je již minulostí. Sobotní vernisáž představila díla devíti výtvarníků, kteří v Mikulově bezmála měsíc intenzivně pracovali. Letošní ročník nazvaný „Dobrej ročník“ navázal na loňský model setkání a konfrontací starší umělecké generace s tou mladší a zaměřil se převážně na tradiční médium obrazu.

„Jsem moc rád, že v Mikulově byli sochař Aleš Veselý, a malíři Martin Kunc a Peter Angermann. Ti zastupovali starší a zkušenější generaci , kategorii +60. Mladou skupinu umělců, koncipovanou tentokrát jako +/-30 reprezentují tři malíři, David Hanvald, Karel Štědrý a Evžen Šimera,“ řekl kurátor Martin Dostál. Jeho pozvání přijet do Mikulova tvořit přijal i host sympozia pop-malíř a grafický návrhář Jiří Votruba a mladá umělkyně Michaela Vrbková, která ve městě pod Pálavou žije. V tradiční roli tvořícího umělce a zároveň technického asistenta se letos představil Ondřej Čech.

„Letošní ročník je opravdu vydařený. Patří k těm, které se povedly. A už se těším na jubilejní dvacátý,“ řekl starosta města Rostislav Koštial. Vybraná díla, která během výtvarného sympozia v Mikulově vznikla, budou součástí sbírky současného umění, která je majetkem města Mikulova. Na mikulovském zámku bude výstava „Dobrej ročník“ pro veřejnost otevřena až do konce října.

Jitka Chromá

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii