Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Galerie Závodný hostí evropské umění

Novinky a aktuality

5/11 2012

Galerie Závodný hostí evropské umění

V Galerii Závodný v Mikulově proběhne 8. listopadu v 18.00 hodin vernisáž výstavy výrazných postav německého a rakouského umění Rolanda Goeschla & Klause Staudta.
Modrá, žlutá, červená – erbovní barvy, které modelují svět salzbursko-vídeňského nestora Rolanda Goeschla. V této barevné trikoloře získávají novou identitu fasády domů (např. Humanic-Haus Wien, 1976, Fliesen City Süd, Wien, 1978), dřevěná těla objektů i plochy nástěnných desek. „Jeho nezaměnitelný a jasně čitelný výtvarný rukopis mu otevřel dveře velkých světových galerií, muzeí i soukromých sbírek,“ řekla kurátorka výstavy Vladimíra Závodná.

Abstraktní, v souladu s promyšleným řádem utvářené práce z frankfurtského ateliéru výtvarníka Klause Staudta osloví návštěvníky především svou křehkostí a čistotou. Mléčným světlem nástěnných objektů prostupují řady reliéfních struktur, měkká mlhovina zčásti halí pravidelné valy geometrických útvarů. „Racio a tajemno, které se v jednotlivých dílech snoubí, vytváří zajímavé napětí,“ přiblížila díla kurátorka.

V českém prostředí unikátní výstava potrvá v Mikulově do 5. ledna 2013.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii