Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Ocenění za mimořádný přínos městu

Novinky a aktuality

20/11 2012

Ocenění za mimořádný přínos městu

Mikulovští si váží lidí, kteří se zasloužili o zviditelnění města

Ocenění za mimořádný přínos městu Mikulov převzali Irena Mrázková a Štěfan Děnge. Předal jim je starosta města Rostislav Koštial 14. listopadu za přítomnosti zastupitelů. Radnice v v předešlých letech oceňovala především žáky a mládež, kteří výrazně město reprezentovali. Letos se rozhodla udělit ocenění za mimořádné výkony či zasloužilou činnost v oblasti kultury, sportu a volnočasových aktivit také dospělým. Ze šesti vzešlých nominací se rada města rozhodla udělit dvě ocenění včetně finančního daru.

Irena Mrázková je učitelkou na Základní umělecké škole Mikulov – obor housle a viola. Se svými žáky dosahuje mimořádných úspěchů. Zejména se svěřenkyní Marií Hasoňovou, kterou vede od jejích nejútlejších let. Mladá houslistka získává prvenství na domácích i zahraničních houslových soutěžích.

Architekt Štefan Děnge se dlouhá léta podílí na vytváření architektonického rázu města Mikulov a je hlavním architektem města. Podílel se na mnoha architektonických studiích, mj. na rekonstrukci zámeckého sálu, přestavbě bývalého průmyslového areálu Gala na hotel Galant. V letošním roce získal ocenění za stavbu Galerie Závodný – cenu Grand Prix architektů v kategorii novostavba.

Jich

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

 

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii