Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Odborníci na základní umělecké školství se sjedou do Mikulova

Novinky a aktuality

27/11 2012

Odborníci na základní umělecké školství se sjedou do Mikulova

Asociace základních uměleckých škol pořádá ve spolupráci se ZUŠ Mikulov a pod záštitou starosty Mikulova pana Rostislava Koštiala ve dnech 28. listopadu až 2. prosince 2012 konferenci o dalším směrování základního uměleckého vzdělávání zemí Visegrádské Čtyřky pod názvem „Mikulov 2012 – setkání blízkých sousedů“.

Na konferenci se sjedou zástupci Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky. Konference chce definovat další rozvoj uměleckého školství z pohledu závěrů 2. světové konference UNESCO, která se konala v jihokorejském Soulu před dvěma lety. Delegáti se budou zabývat otázkami kurikulárních reforem a společných principů v uměleckém vzdělávání z pohledu rozvoje kreativity žáků, sociálních rolí uměleckých škol, vzdělávání napříč generacemi a spolupráce škol s profesionálními umělci.

Na konferenci budou také přítomni zástupci Prezídia Evropské asociace uměleckých škol (European Musicschool Union – EMU), kteří výsledky společně s podklady z ostatních zemí Evropy předloží k dalšímu zpracování do evropských institucí v Bruselu.

Osmičlenné Prezídium EMU v čele s prezidentkou Helenou Maffli ze Švýcarska zastupuje 27 evropských zemí, ve kterých se vzdělává na 6 tisících školách přes 4 milióny žáků. Na závěr konference se setkají zástupci české asociace uměleckých škol, kterou vede prezidentka Jindřiška Kudrnová, se všemi účastníky čtyřdenního setkání.

Konference se koná především díky organizační podpoře Základní umělecké školy Mikulov v čele s panem ředitelem Ing. Jiřím Vrbkou a díky laskavé záštitě pana starosty Mikulova Rostislava Koštiala. Čtyřdenního setkání se zúčastní přes třicet zástupců uměleckých škol.

V průběhu setkání budou české umělecké školství reprezentovat na krátkých vystoupeních v době přestávek žáci ZUŠ Mikulov a žáci ZUŠ z Jihomoravského kraje, aby ukázali vysokou kvalitu výuky českých základních uměleckých škol.

Další informace k akci můžete získat:

Ing. Jiří Vrbka, ředitel školy
ZUŠ Mikulov, tel.: 519 510 764
e-mail: vrbka@zus-mikulov.cz

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii