Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Starosta města přivítal účastníky konference

Novinky a aktuality

3/12 2012

Starosta města přivítal účastníky konference

Mikulov 2012 - setkání blízkých sousedů

V pátek 30. listopadu se na mikulovské radnici setkali odborníci na základní umělecké školství se starostou Mikulova panem Rostislavem Koštialem, který je osobně přivítal a podpořil jejich snahu o hudební vzdělávání mladé generace.

Konference se účastnili zástupci ze zemí Visegrádské čtyřky, členové prezídia Evropské asociace uměleckých škol a zástupci české Asociace základních uměleckých škol. Delegáti se během čtyřdenní konference zabývali otázkami kurikulárních reforem a společných principů v uměleckém vzdělávání z pohledu rozvoje kreativity žáků, sociálních rolí uměleckých škol, vzdělávání napříč generacemi a spoluprácí škol s profesionálními umělci.

Prezidentka české Asociace základních uměleckých škol, paní Jindřiška Kudrnová, v úvodu setkání uvedla: „ Jsme velmi potěšeni, že jsme konferenci mohli uspořádat v tak krásném městě jako je Mikulov. Vřele děkuji panu starostovi, který nad celou akcí převzal záštitu, a také panu řediteli Ing. Jiřímu Vrbkovi z místní Základní umělecké školy.“

Velmi potěšující bylo zejména zjištění, že v celoevropském měřítku patříme mezi země s velmi rozvinutým hudebním vzděláním dětí. Více k tomu uvádí prezidentka Evropské asociace uměleckých škol paní Helena Maffli: „Evropská asociace uměleckých škol zastupuje 27 evropských zemí, ve kterých se vzdělává na šesti tisících školách přes čtyři milióny žáků. V rámci Evropy je Česká republika na pátém místě s počtem 235 tisíc žáků, kteří navštěvují 471 uměleckých škol. Počet studentů tedy činí 8% z celkového počtu obyvatel České republiky. Tato čísla dokazují, že je české umělecké školství na velmi vysoké úrovni.“

Zdá se tedy, že známé přísloví – co Čech, to muzikant, neztrácí své opodstatnění ani v 21. století. Právě mezinárodní kontakty dávají dětem možnost rozvíjet se a poznávat díky hudbě i cizí země a kultury. Mezinárodní konference pak udržují naše umělecké školy v kontaktu se současným děním ve světě a pomáhají vytvářet atraktivní program hudebního vzdělávání pro nové generace malých muzikantů.
(lk)

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii