Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Národopisný soubor Pálava zahájil mikulovský advent

Novinky a aktuality

3/12 2012

Národopisný soubor Pálava zahájil mikulovský advent

První adventní koncert na mikulovském zámku patřil folklorním tradicím a krojům. Každoroční přehlídka souboru Pálava, letos nazvaná U svatého Jezulátka, představila pásmo lidových písní a tanců, na němž se podílely všechny složky souboru.

Dětský národopisný soubor Palavěnka s pásmem „Bude zima, bude mráz“ potěšil publikum svou bezprostředností i profesionálním výkonem a nepochybně má v nové generaci folklor dobré pokračovatele. Vánoční zvyky a dávné časy na vesnicích pod Pálavou představil také Palavánek s pásmem „Nesem vám noviny“ a adventní atmosféra blížících se nejkrásnějších svátků v roce již byla plně přítomná. Celý koncert pak završilo představení vánočních lidových písní a koled souborů Pálava a Pálavských seniorů.

Všechny generace v publiku i na jevišti jsou dokladem o tom, že naše lidová tradice je živá a motivující – jak pro ty, kteří jako dobrovolní členové souboru trénují svá vystoupení, tak i pro ty, kteří si z mnoha jiných aktivit a možností vyberou právě tradiční adventní koncerty a přijdou za lidovou písní. Souboru a všem jejich členům děkujeme a přejeme úspěšný start do roku 2013 a mnoho publika, které ocení jejich práci. Národopisný soubor je stálou součástí mikulovského kulturního dění, můžete se s ním setkat na mnoha městských akcích a přesný přehled o jejich aktivitách získáte na webu města Mikulova.
(lk)

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii