Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulov a Pálava je na exkluzivním seznamu TOP památek České republiky

Novinky a aktuality

5/6 2013

Mikulov a Pálava je na exkluzivním seznamu TOP památek České republiky

Mikulovu a Pálavě se podařilo dostat do exkluzivního seznamu devíti památek České republiky, které Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism propaguje ve své nové kampani. Propagace míří do celého světa.
Mezi TOP destinace, které by turisté v Čechách a na Moravě neměli minout, patří také Český Krumlov, Mariánské lázně, zámek Kuks či historické centrum Prahy.
Reklama půjde do třinácti zemí a její rozpočet dosahuje třiceti devíti milionů korun, část peněz jde z fondů Evropské unie. Fotografie, bannery a další propagační materiály se tak objeví například v německé verzi časopisu National Geographic, ve francouzské deníku Le Mode či italských novinách. Už nyní běží upoutávky na kampaň na internetu.
Mikulov a Pálava jsou tak na elitním seznamu míst „must see list“ – „musím vidět“.
„To, že jsme v kampani, nás moc těší. Město i celý region si podporu rozhodně zaslouží,“ řekl mikulovský starosta Rostislav Koštial.
O Mikulov se agentura CzechTourism zajímá již delší dobu a zaujal ji mimo jiné tak Gourmet festival Mikulov, který ve městě již tradičně probíhá na přelomu května a června. Česká centrála cestovního ruchu mu věnovala také svou podporu a zařadila ho mezi doporučené akce.
„V rozsáhlé světové kampani „Česko – Země příběhů“ každou památku a místo charakterizuje silný příběh, který má nalákat především ty, kteří nehledají proplánovanou dokonalost, ale chtějí proniknout pod povrch věcí,“ říká Barbora Malá z agentury CzechTourism.
Mikulov, místo smíření, láká na příběh o poklidném renesančním městě, ve kterém si lze vychutnat idylickou atmosféru typickou pro jižní kraje. Pálava a její poklady země jsou jedinečné díky prosluněným svahům, na kterých se rodí ta nejlepší vína. A cyklostezky, které se jí proplétají, zvou na báječnou dovolenou.
„Básník Jan Skácel jednou řekl, že Mikulov je v jeho očích kouskem Itálie, z vůle Boží přeneseným na Moravu. Měl pravdu. My jsme opravdu město s vůní jihu, ojedinělé a jedinečné a to nejenom svým Svatým kopečkem a křížovou cestou,“ vyznal se starosta města Rostislav Koštial a věří, že Mikulov a Pálavu díky nové kampani CzechTourismu pozná hodně nových návštěvníků, kteří sem přijedou načerpat svou energii.
Jitka Sobotková

Novinky e-mailem

Nechte si zasílat novinky přímo do vaší e-mailové schránky.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii