Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Kapela Kryštof oslaví svých dvacet let 2. srpna také v Mikulově na Kempu

Novinky a aktuality

16/12 2013

Kapela Kryštof oslaví svých dvacet let 2. srpna také v Mikulově na Kempu

Vstupenky lze koupit v Turistickém informačním centru na Náměstí.

Přední česká skupina Kryštof vynechá příští rok až na pár výjimek tradiční letní festivaly a místo nich nabídne své koncerty v největších amfiteátrech napříč celou republikou. Mikulov je 2. srpna jednou ze sedmi zastávek. A předprodej na tuto jedinečnou letní akci již začal. Vstupenky lze koupit v Turistickém informačním centru na Náměstí.

Pod názvem Kryštof Kemp 2014 se skrývá jednodenní festival organizovaný přímo kapelou s programem pro všechny generace a specifickými akustickými koncerty.

Kryštof Kempy odstartují 12. července 2014 v amfiteátru Náměště na Hané a přes Hukvaldy, přírodní divadlo na Lokti, Mikulov, Konopiště a Svojšice dorazí na závěr léta do Plzně. Nabídnou celodenní zábavu pro fanoušky, kteří jsou zváni se svými dětmi, rodiči, prarodiči či kamarády. V blízkém okolí amfiteátrů vzniknou plochy pro parkování a stanování.

Pro všechny návštěvníky budou připraveny zábavné aktivity a zázemí na loukách kolem přírodních amfiteátrů. Program na všech sedmi zastávkách zahájí ve 12 hodin kempový slib a oficiálně skončí koncertem Kryštof, jehož začátek je vždy plánován na 18. hodinu. Půjde o speciálně připravené akustické vystoupení, jemuž budou předcházet koncerty Mňágy a Žďorpa, Michala Hrůzy, Nebe a Lenny, kteří se také představí v netradičním folkovém hávu.

Celým hudebním i doprovodným programem se bude prolínat přítomnost muzikantů a návštěvníci se mohou se těšit na osobní setkání. Jakub Dominik bude vyučovat v bubenickém workshopu, Nikos Kuluris provede kurzem vaření, Ondra Kyjonka si otevře pivní školu. Bude možné si odnést památku z fotokoutku Nikolaje Arichteva, medvídkové dílny Evžena Hofmana či si vylepšit kondici ve fitcentru Nikolase Grigoriadise. Na vše bude dohlížet kempový vedoucí Richard Krajčo.

„Chtěl jsem vytvořit něco, co by se přiblížilo představě ideálního rodinného a kamarádského setkání. Tak trochu jsme to začali ‚utajenými‘ koncerty na lavičkách v parcích a Kryštof Kempy jsou takové pokračování. Program pro všechny generace, zázemí pro rodiny s dětmi, nepřecpané prostory, odpovídající jídlo a pití, kapely mezi lidmi a lidi mezi kapelami,“ líčí svou představu Richard Krajčo.

Po skončení „oficiální“ části Kryštof Kempu budou mít návštěvníci možnost posedět s kytarami a muzikanty až do ranních hodin. „Byl bych rád, kdyby to byly večery strávené u ohně jen s kytarami a partou lidí, co chtějí zpívat až do rána. Prostor bez ochranek a bariér, naplněný hudbou a radostí. Možná utopie, ale pokusíme se o to,“ podotýká Krajčo.

V předprodeji jsou vstupenky pro dospělé za 450 Kč a pro děti do 130 centimetrů za 50 Kč, k dispozici budou i dva druhy rodinných vstupenek. Cena s blížícím se termínem neporoste, ale předcházející turné kapely Kryštof byla dlouho dopředu vyprodaná, zájemci by tak neměli moc otálet se zakoupením.

Kempy budou pro fanoušky na dlouho dobu poslední možností, kde uvidí kapelu Kryštof naživo. Poté si totiž bere zhruba roční koncertní volno, aby se mohla věnovat novým písničkám, z nichž vznikne následovník úspěšného alba Inzerát. Důvodů, proč si Kempy nenechat ujít, je tedy více než dost.
js
 

Ilustrační obrázek

Novinky e-mailem

Nechte si zasílat novinky přímo do vaší e-mailové schránky.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii