Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Zámek ožil pohádkami

Novinky a aktuality

2/4 2014

Zámek ožil pohádkami

Jako v pohádkách z večerníčků se ocitli návštěvníci mikulovského zámku v neděli 30. března.

Navzdory krásnému letnímu počasí dorazilo na Zámecké čtení téměř třicet dětí se staršími sourozenci, rodiči i prarodiči.

V převlecích za pohádkové postavy se tady procházely ale i učitelky z MŠ Zelený ráj a vedoucí ze spolku 7 DNÍ, a že bylo na co koukat! Krátké pohádky dětem přečetli Křemílek s Vochomůrkou, kteří si přinesli i pařezový domeček, alias paní učitelky Zdenka a Světla. Následujícími soutěžemi provázela Maková panenka aneb paní ředitelka Renatka, s křídly Motýla Emanuela paní učitelka Maruška, dále děti mohly potkat vodníka, Rákosníčka, Červenou Karkulku i Pata s Matem.

A protože se letošní ročník čtení nesl v duchu večerníčků, za vyjmenování všech dopravních prostředků, na nichž pravý Večerníček ve znělce jezdí, dostaly děti skládanou čepici a od rozpustilé majitelky maxipsa Fíka také bonbóny.

Akce Zámecké čtení se uskutečnila už popáté s podporou Regionálního muzea v Mikulově, které zapůjčilo své prostory.

Cílem akce je povzbuzovat v dětech zájem o knihy a čtení, proto se vždy koná v březnu – měsíci knihy a v rámci kampaně Celé Česko čte dětem. Organizátoři děkují všem zúčastněným za vytvoření krásné pohádkové a pohodové atmosféry a za rok se těší zase nasečtenou!

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii na www.7dni-mikulov.cz .
 jif

Ilustrační obrázek
Emanuel učí Pata a Mata skládat čepice.

Ilustrační obrázek
Křemílek s Vochomůrkou a jejich chaloupkou.

FOTO: 7DNÍ

 

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii