Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Komedii Láska, soudruhu v Mikulově uvidíte v předpremiéře

Novinky a aktuality

9/4 2014

Komedii Láska, soudruhu v Mikulově uvidíte v předpremiéře

Jedenadvacátý ročník Febiofestu se v úterý 15. dubna 2014 přesune na jeden večer do Mikulova.

Místní diváci mohou v Městském kině zhlédnout film Láska, soudruhu! ze sekce Zvláštní uvedení. Mikulovským festivalovým večerem provede diváky známý herec Zdeněk Podhůrský.

Mezinárodní filmový festival Febiofest, který založil v roce 1993 Fero Fenič, začínal jako akce pořádaná téměř bez peněz, ale s nadšením, a byl určen hlavně pro přátele a filmové fanoušky. Během let se proměnil ve velký filmový festival, který se koná v řadě měst republiky. Stále si zachovává svůj umělecký profil a nabízí divákům kvalitní filmy, které v běžné programové nabídce nenajdou, či atraktivní předpremiéry.

„Zájem Mikulova uspořádat regionální ozvěny Febiofestu nás mile překvapil, a tak jsme město do programu zařadili,“ říká prezident festivalu Fero Fenič. „Doufáme, že mimořádně přidaná projekce v této vinařské metropoli bude začátkem delší spolupráce,“ dodává.

Romantická komedie finské režisérky Taru Mäkelä Láska, soudruhu!, vyrobená v české koprodukci, se odehrává v Helsinkách v roce 1962 na pozadí studené války. Finka Elsa potkává svou dávnou lásku Jana, o kterém si myslela, že již zemřel… Partnerem finské herečky Kati Outinen je ve filmu Miroslav Etzler. Ve vedlejších rolích se objeví Kryštof Hádek, Jan Budař nebo Václav Jiráček (v roli Gagarina). Herečce Kati Outinen, známé z filmů Akiho Kaurismäkiho, vzdá Febiofest 2014 poctu speciální programovou sekcí.

„Pro Mikulov je velkou ctí stát se součástí tohoto prestižního projektu a rozšířit tak řadu festivalových míst. Film má všechny předpoklady stát se divácky úspěšným a jsme rádi, že jej můžeme nabídnout v předpremiéře místním příznivcům kultury.“ dodal k festivalu starosta města Rostislav Koštial.

Projekce začíná v 19.00 hodin a vstupenku za cenu 50 Kč je možné si rezervovat či zakoupit předem v Turistickém informačním centru Mikulov.
(lk)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii