Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Noc kostelů také v Mikulově

Novinky a aktuality

21/5 2014

Noc kostelů také v Mikulově

Také Mikulov se v pátek 23. května zapojí do Noci kostelů a připojí se tak k více jak tisícovce kostelů a modliteben na celém území České republiky.

V kostelech mohou návštěvníci poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství, které nejsou pouze výrazem minulosti, ale i živé přítomnosti.

Kaple sv. Šebestiána na Svatém kopečku bude přístupná od 18 do 21 hodin. Kostel sv. Jana bude přístupný od 19 do 22 hodin. „Návštěvníci si budou moci prohlédnout kostel, varhany a v zákristii bude promítání ze života mikulovských farností,“ řekl mikulovský probošt Pavel Pacner.

Kostel sv. Václava bude pro veřejnost otevřen také od 19 do 22 hodin. „Kromě prohlídky kostela bude otevřen také průchod od zámku na panskou oratoř v kostele, v zákristii bude výstavka, lidé si budou moct prohlédnout varhany i kostnici pod kostelem,“ doplnil Pavel Pacner.

Myšlenka otevřít kostely v noci vznikla před deseti lety ve Vídni, kde také v roce 2005 proběhla první Noc kostelů – „Lange Nacht der Kirchen“. V roce 2009 překročila Noc kostelů hranice a otevřely se také kostely a modlitebny na několika místech v České republice. V roce 2010 se Noc kostelů konala již v celé České republice, v roce 2011 poprvé na Slovensku a o rok později také v Estonsku.

V loňském roce se do Noci kostelů v České republice zapojilo více než 1300 kostelů, ve kterých připravili pořadatelé pro návštěvníky na 8 000 programů. O mimořádném zájmu veřejnosti o program Noci kostelů svědčí i více než 450 000 návštěvnických vstupů zaznamenaných během večera a noci.
js

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii