Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Pocta Karlu Krautgartnerovi již po čtrnácté

Novinky a aktuality

26/5 2014

Pocta Karlu Krautgartnerovi již po čtrnácté

V pátek 6. června se v zámeckém sále od 19.30 hodin představí Rozhlasový Big Band Gustava Broma s dirigentem Vladimírem Valovičem. Hosty večera budou Peter Lipa a Martin Chodúr.

Peter Lipa je vynikající zpěvák, skladatel a dlouholetý dramaturg předního evropského jazzového festivalu Bratislavské jazzové dni. Martina Chodúra si mnozí pamatují jako vítěze první série Česko-Slovenské SuperStar, kterého si vybral ke spolupráci i Karel Gott. Také letos pořadatelé ze Sdružení přátel Karla Krautgarnera udělí Řád Karla Krautgartera. „Obdrží jej in memoriam saxofonista a skladatel Josef Audes.

Přebere ho jeho syn Jiří Audes, který také zazpívá otcovu skladbu Blues tučňáka,“ řekl předseda sdružení Jaroslav Smečka.
I tento ročník bude nahrávat Český rozhlas Brno s tím, že pořízená nahrávka bude vysílána na vlnách stanice ČRo Brno, Vltava a na Dvojce. Celým večerem bude provázet Marcela Vandrová.

Večernímu koncertu bude předcházet umístění bronzové hvězdy do „chodníku slávy“ na Mikulovském Náměstí před domem číslo 25/26, kde se Karel Krautgartner narodil. Od 16.30 hodin zde bude vyhrávat orchestr žáků Základní hudební školy a v 17 hodin bude slavnostně odhalena nová, již čtrnáctá bronzová hvězda. „Bude věnována Zdeňku Novákovi, který je vynikajícím hráčem na saxofon, aranžérem a hudebním režisérem ČRo v Brně,“ doplnil Jaroslav Smečka.

Předprodej vstupenek bude zahájen ve středu 7. května na TIC Mikulov za 220 Kč, na místě samém bude vstupenka za 250 korun.
(js)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii