Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Sbírka mikulovské knihovny vzdělává místní a pomáhá v Africe

Novinky a aktuality

9/6 2014

Sbírka mikulovské knihovny vzdělává místní a pomáhá v Africe

Mikulovská knihovna nabízí veřejnosti konverzační English Club, v němž si mohou hosté procvičit angličtinu, a lektorská odměna přispěje na výstavbu potrubí v nemocnici v Burundi. V pátek 6. června dosavadní výtěžek převzala ředitelka burundské iniciativy Maison Shalom, paní Marguerite Barankitse.

S nápadem konverzačního English Clubu oslovil knihovnu jeden z obyvatelů Mikulova, Tim Hoggard, na počátku roku 2014. Pod záštitou knihovny nabízí konverzaci bez nároku na honorář a účastnické příspěvky věnují na výstavbu vodovodního potrubí v nemocnici v Burundi.

„Výtěžek sbírky půjde do Burundi proto, že jsem tam sám pracoval jako dobrovolník při budování vodovodního potrubí ve vesnici, jejíž obyvatelé museli do té doby nosit vodu z velké dálky. Když jsem viděl tu nesmírnou chudobu, rozhodl jsem se, že dám možnost přispět dalším lidem doma v ČR. Projekt anglické konverzace s přesahem jsem nosil dlouho v hlavě. Až ve spolupráci s městskou knihovnou se ho podařilo realizovat,“ říká autor nápadu a lektor English Clubu Tim Hoggard. Předání dosavadního výtěžku sbírky je prvním krokem charitativních aktivit mikulovského English Clubu.

„English Club je skvělým příkladem komunitního vzdělávání, které nadále rozvíjíme právě ve spolupráci s inspirativními obyvateli jako je Tim Hoggard. Knihovny již dávno nejsou pouze půjčovnami knížek. Nabízíme vzdělávací aktivity zájemcům všech věkových skupin a konverzaci v angličtině dneska potřebuje každý. A navíc zjistí, jak se žije lidem v Burundi zblízka, nejen na dálku z médií,“ říká vedoucí městské knihovny Ilona Salajková.

Marguerite Barankitse, ředitelka nadace Maison Shalom, je na cestě po střední Evropě a návštěvě Mikulova předcházelo zastavení ve Vídni a Poysdorfu. Při této příležitosti uspořádala knihovna diskusní setkání s občany věnované charitativní činnosti a situaci v Burundi, v jehož závěru převzala Barankitse výtěžek sbírky ve výši pět set dolarů.

Touto vzdělávací aktivitou představuje knihovna směr nové koncepce, ve které posiluje svou komunitní a vzdělávací roli v regionu.
(is, lk)

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Paní Marguerite Barankitse uvítal na radnici i Rostislav Koštial, starosta města Mikulova.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii