Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Krojované hody

Novinky a aktuality

25/6 2014

Krojované hody

Mikulovská chasa pořádá poslední červnovou sobotu již sedmý ročník Krojovaných hodů. Těšit se můžete na krásu podlužáckých krojů s nově vymalovanými mašlemi i taneční zábavu.

Slavnost začíná v poledne srazem stárků před kinem. Pokračuje průvodem do Valtické ulice pro druhou stárku a zamíří na Brněnskou k hlavní stárce. Ve tři čtvrtě na dvě se koná slavnostní mše svatá v kostele sv. Václava, kde krojovaní požádají pana faráře o požehnání hodů a v půl třetí se před radnicí setkají se zástupci města.

I letos se krojová zábava koná v centru města před kinem. Odpolední část začíná v 15 hodin, večerní pak ve 20 hodin. Místní i turisté se mohou bavit s chasou, tančit nebo si jen prohlédnout krásu zdejších krojů.
„Děvčata z chasy jsou velmi šikovná a snaží se o své kroje pečovat, a to nejen škrobením a žehlením jeho součástí, ale letos si zkusily i vlastní výrobu. Navštívily kurz malování mašlí pod vedením zkušené malérečky Marie Švirgové z Lanžhota a samy namalovaly klukům mašličky na šohajky. Ty zručnější dokázaly vymalovat i celé mašle ke svému kroji,“ uvedla Alice Vaňkátová, jedna z organizátorek.

K tanci a poslechu zahraje dechová hudba Vacenovjáci. Krojované hody zajišťuje a pořádá Krojovaná chasa Mikulov s podporou Města Mikulova a Mikulovské rozvojové. Vstup je volný.
(lk)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii