Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovem budou znít kytary

Novinky a aktuality

30/6 2014

Mikulovem budou znít kytary

Kytarový festival Mikulov patří již více než dvě desetiletí k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském prostoru. Jeho 28. ročník se v Mikulově uskuteční od 29. června do 5. července.

Festival bude tradičně probíhat ve dvou rovinách. „První je určena zejména aktivním účastníkům festivalu a jejím obsahem je především výuka v tzv. mistrovských třídách, které vedou renomovaní pedagogové. V odpoledních hodinách budou probíhat zkoušky kytarového orchestru složeného z účastníků festivalu, semináře a přednášky s kytarovou tematikou či prodejní tematické výstavy,“ upřesnil za organizátory festivalu Miloš Šír.

Druhá, veřejná rovina festivalu patří koncertním vystoupením v prostorách mikulovského zámku. Během dvanácti koncertů se publiku představí špičkoví kytaristé z řady zemí světa.

Vystoupí Zoran Dukić z Chorvatska, Lorenzo Micheli z Itálie, Florian Larousse z Francie, Paul O´Dette ze Spojených států amerických, Jon Gomm z Velké Británie, zahraje Duo Johannes Monno & Kolja Lessing z Německa či Duo Siqueira Lima z Brazílie a Uruguaye.

Odpolední koncerty budou patřit vítězům soutěže konzervatoří a vítězům mezinárodních kytarových soutěží v Kutné Hoře – Hedvice Švendové z České republiky – a ve Vídni – Omanu Kaminskymu z Mexika. Poslední festivalový den tradičně zazní koncert v podání účastníků festivalu a kytarového orchestru.

Na festival každoročně přijíždí kolem sto dvaceti aktivních účastníků především z řad posluchačů konzervatoří, vysokých hudebních škol a univerzit, jsou mezi nimi ale také učitelé základních uměleckých škol a konzervatoří či amatérští zájemci z ČR i ze zahraničí. Na večerní koncerty se pak sjíždějí posluchači z celé České republiky i zahraničí.

Koncerty začínají v 17.17 a ve 20.20 hodin. Vstupenky v ceně 50 a 100 Kč budou v prodeji v místě konání před začátkem koncertu.
(js)

Koncerty
29. 6.
20.20 Duo Johannes Monno (kytara) & Kolja Lessing (housle), zámek Mikulov, nástupní sál
30. 6.
17.17 Koncert vítězů XXXVII. soutěžní přehlídky konzervatoří ČR, zámek Mikulov, nástupní sál
20.20 Lorenzo Micheli, zámek Mikulov, nástupní sál
1. 7.
17.17 Hedvika Švendová, zámek Mikulov, nástupní sál
20.20 Zoran Dukić, zámek Mikulov, nástupní sál
2. 7.
20.20 Jon Gomm, Náměstí v Mikulově (v případě nepříznivého počasí velký zámecký sál)
3. 7.
17.17 Oman Kaminsky, zámek Mikulov, nástupní sál
20.20 Florian Larousse, zámek Mikulov, nástupní sál
4. 7.
17.17 Koncert účastníků, zámek Mikulov, nástupní sál
20.20 Paul O´Dette, zámek Mikulov, nástupní sál
5. 7.
17.17 Koncert účastníků festivalu a kytarového orchestru - dirigent Rostislav Coufal, zámek Mikulov, nástupní sál
20.20 Duo Siqueira Lima, zámek Mikulov, nástupní sál

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii