Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovské léto je plné zábavy a uměleckých zážitků

Novinky a aktuality

2/7 2014

Mikulovské léto je plné zábavy a uměleckých zážitků

Léto v Mikulově bude opravdu pestré a nabízí řadu kulturních, společenských a gastronomických akcí. Vyberou si zájemci o mezinárodní kuchyni, znalci piva a vína, ale i ti, které přivede zájem o kvalitní hudbu, folklor či divadlo.

Pokračuje tradice mnoha populárních festivalů i odborně-uměleckých akcí. Jmenujme alespoň Mezinárodní kytarový festival, 21. ročník Mikulovského výtvarného sympozia, gastronomickou a hudební přehlídku Festival Národů Podyjí, Mikulovské Pivobraní, Folklorní festival Sousedé, Klavírní kurzy, festival alternativní hudby Eurotrialog nebo mezinárodní festival pěveckých souborů Kampanila. Prázdninovou nabídku doplní v srpnu i již zcela vyprodaný Kryštof Kemp a koncert oblíbené kapely Čechomor.

Příznivci divadla se mohou těšit na divadelní představení v galerii Konvent a druhý ročník festivalu barokního divadla Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera, který připomíná slavnou divadelní historii Mikulova.

Město pod Pálavou nabízí návštěvníkům program nepřetržitě celou sezónu, například každý prázdninový den zve v 18 hodin Turistické informační centrum Mikulov na prohlídky města. Velmi populární jsou také noční prohlídky, které probíhají v úterý mezi 19.00 a 21.00 hodinou v jeskyni Na Turoldu, každou středu večer kostýmovaní průvodci čekají na zámku a ve čtvrtek od 20.00 v Dietrichsteinské hrobce.

Galerie Efram připravila na každou prázdninovou středu od 17 do 18.30 dětské dílny, na kterých malí umělci mohou tvořit na motivy mikulovských židovských pohádek. Po programu naváže od 19.00 hodin komentovaná večerní prohlídka židovského hřbitova.

Bohatá je i nabídka vinařských a folklorních večerů. Vinařství rodu Pazderků pořádá každý čtvrtek od 19 hodin prázdniny s vinařem a Vinný sklep Pod Kozím hrádkem zve na večerní posezení s harmonikářem. Sérii sobotních letních večerů u cimbálu a vína nabízejí i místní hotely a vinné sklepy. Přesné termíny a místa konání jsou zveřejněny v kulturním kalendáři na stránkách města.

Vinařské zážitky spojené s procházkou po křížové cestě na Svatém kopečku nachystal na každý víkend sklípek U Konšelů. Při putování se dozvíte poznatky o vinohradnictví a místních vinařstvích, na programu je i řízená degustace vín.

Podrobnější informace k jednotlivým akcím naleznete v kulturním kalendáři.
(lk)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii