Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulov - léto na sto způsobů

Novinky a aktuality

7/7 2014

Mikulov - léto na sto způsobů

Město pod Pálavou nabízí návštěvníkům program nepřetržitě po celou letní sezónu. 

Vychutnejte si pravidelné prohlídky a akce. Například každý prázdninový den zve v 18 hodin Turistické informační centrum Mikulov na prohlídky města. Velmi populární jsou také večerní prohlídky, které probíhají v úterý mezi 19.00 a 21.00 hodinou v jeskyni Na Turoldu, každou středu večer kostýmovaní průvodci čekají na zámku a ve čtvrtek od 20.00 v Dietrichsteinské hrobce.

Galerie Efram připravila na každou prázdninovou středu od 17 do 18.30 dětské dílny, na kterých malí umělci mohou tvořit na motivy mikulovských židovských pohádek. Po programu naváže od 19.00 hodin komentovaná večerní prohlídka židovského hřbitova.

Bohatá je i nabídka vinařských a folklorních večerů. Vinařství Kosek připravilo na každou středu degustaci vín ve svém Vinařském dvoře, Vinařství rodu Pazderků pořádá každý čtvrtek od 19 hodin prázdniny s vinařem a Vinný sklep Pod Kozím hrádkem zve na čtvrteční večerní posezení s harmonikářem. Sérii sobotních letních večerů u cimbálu a vína nabízejí i místní hotely a vinné sklepy. Přesné termíny a místa konání jsou zveřejněny v kulturním kalendáři na stránkách města.

Vinařské zážitky spojené s procházkou po křížové cestě na Svatém kopečku nachystal na každý víkend sklípek U Konšelů. Při putování se dozvíte poznatky o vinohradnictví a místních vinařstvích, na programu je i řízená degustace vín.

Kulturní kalendář - www.mikulov.cz

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii