Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovské výtvarné sympozium „dílna“ již po jednadvacáté

Novinky a aktuality

7/7 2014

Mikulovské výtvarné sympozium „dílna“ již po jednadvacáté

Letos o prázdninách bude areál mikulovského zámku opět místem setkání současných předních výtvarníků. Již po dvacáté první proběhne od 12. července do 9. srpna mikulovské výtvarné sympozium „dílna“.

Oficiální zahájení měsíčního matiné proběhne v sobotu 12. července v 19.00 hodin v zámecké sale terreně. Na něm účastníci představí sebe a svoji tvorbu a od 20 hodin zahraje na horním nádvoří skupina Krásné nové stroje.

Koncept letošního sympozia nazvaný Blízká setkání sestavil kurátor tohoto ročníku, docent Stanislav Diviš, zakládající člen výtvarné skupiny Tvrdohlaví, v letech 1994 až 1996 odborný asistent na AVU v Praze, od roku 2003 až 2010 vedoucí pedagog ateliéru malby na VŠUP v Praze. Do Mikulova pozval Václava Bláhu, Jana Pištěka, Oldřicha Tichého, Petra Veselého a Aldinu Popaju, pocházejícího z Bosny a Herzegoviny a žijícího ve Švédsku, a oni jeho pozvání přijali. Teoretikem letošní dílny je Ondřej Čech a roli technické asistentky přijala studentka Viktorie Prokopová.

Stanislav Diviš o tomto plánovaném uměleckém setkání napsal: ,,Cílem této ideje má být zaměření na jedno z tradičních médií a tím je malba. Všichni vybraní autoři jsou bytostní malíři a malbou se kontinuálně ve své tvorbě zabývají… Nový ročník nebude mít přesné zadání tématu, dá se však předpokládat, že prostředí a atmosféra přispějí k tomu, že se někteří účastníci nechají inspirovat místními reáliemi… To, co se jen málokde podaří, se v Mikulově stalo samozřejmostí, sympozium je prestižní kulturní akcí, kterou město každé léto žije. Budeme se s vybranými autory snažit, aby tato úžasná tradice měla důstojné pokračování.“

Nově vytvořená díla všech účastníků sympozia pak veřejnost uvidí na vernisáži 9. srpna. Samotná výstava potrvá do 31. srpna.
(JS)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii