Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Starší žáci FC Pálava Mikulov – Gothia Cup 2014 v Goteborgu

Novinky a aktuality

30/7 2014

Starší žáci FC Pálava Mikulov – Gothia Cup 2014 v Goteborgu

Po vítězství v kvalifikačním turnaji organizovaném společností SKF – Česká republika, postoupili starší žáci FC Pálava Mikulov na závěrečný turnaj Gothia Cup ve švédském Göteborgu.

Turnaj probíhal ve dnech 12. – 20. července 2014. Kromě hráčů FC Pálava Mikulov, kteří byli jedinými reprezentanty České republiky se jej zúčastnilo 37400 hráčů a hráček z 1650 družstev ze 73 zemí celého světa, ve věkových kategoriích od 11-ti do 18-ti let.

Hrálo se na 100 hřištích a o hladký chod turnaje se staralo 2500 dobrovolníků. Doprava do místa konání byla zajištěna letecky a stejně jako strava a ubytování byla zcela hrazena společností SKF. Hráči byli ubytováni ve škole, kde se i stravovali.
Naše věková kategorie B15 byla rozdělena do 52 skupin po čtyřech účastnících. První dva ve skupině postupovali do play off A. Třetí a čtvrtý tým ve skupině hráli play off B. Hráči Pálavy hráli ve skupině tři utkání. První se švédským mužstvem Mjolby Solda, ale i po velmi dobrém výkonu a několika neproměněných šancích bohužel prohráli 1:0.

Další utkání bylo na programu příští den proti skotskému týmu Tynecastle z Edinburgu. Urostlí a fyzicky velmi silní Skotové byli nad naše síly a prohráli jsme 8:0. I když výsledek ne zcela odpovídá předvedenému výkonu na hřišti.

Třetí den nás čekal další švédský soupeř ze Švédska, Lonsgboda. Konečně naše hra a změna rozestavení na 4 – 3 – 3 přinesla ovoce v podobě vítězství 4:0. Střelecky se prosadili, Claude LHOTECKÝ, Tomáš BARVÍŘ, Michal GARČIC a Pavel KŘIVÁK. Tím jsme obsadili třetí místo v konečné tabulce. Ještě týž den jsme vyrazili k 1/64 finále B. Proti nám se postavili hráči švédského mužstva Skene IF. Naši mladíci předvedli nejlepší výkon v turnaji a ani to však nestačilo. Po brankách Pavla KŘIVÁKA a Marka KALIŠE skončilo utkání v normálním hracím čase 2:2. Došlo tedy na penalty, při kterých naši hráči podlehli tlaku a prohráli 4:3. Tento výsledek znamenal vyřazení z dalších bojů.

I přes vyřazení jsme měli i nadále nabitý program. Sledování dalších finálových zápasů, návštěvy göteborských památek atd.

Kulturní a společenský program v Gothia Heden Centru, ale i v celém Goteborgu byl opravdu nabitý. Ať už se jednalo o sledování finále na velkoplošné obrazovce v hale Scandinavium, kde se sešlo 10 tisíc fanoušků. Sportovní areál v Gothia Centru – kde se konaly turnaje v plážovém fotbale, volejbale, testování kopaček Nike, bylo zde i videocentrum, byl také skvělý.
Ovšem největší zážitek byl zahajovací ceremoniál na stadionu Ulevi, kde se sešlo 40 tisíc diváků, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Fantastické je také to jak jeden kulatý nesmysl spojí národy a rasy celého světa. Což také dokazuje to, jak srdečně se v současné situaci zdravili desetiletí kluci z Ruska a Ukrajiny. Tady by měli být politici, aby se učili od těch „malých“ dětí, i když ony jsou vlastně větší a chytřejší než oni. Míč absolutně smazal rozdíly mezi Čechy, Indy, Japonci, Číňany, Estonci, Rakušany a dalšími. Všichni hráli spolu, chodili spolu do jedné jídelny a nikdo nedělal žádné rozdíly. I za toto je na místě organizátorům turnaje poděkovat.

FC Pálavu Mikulov a Českou republiku reprezentovali tito hráči: Michal ŠTĚPÁNEK, David HUSEREK, Aleš RADAKOVIČ, Vladimír SLAČÍK, Tomáš DOSTÁL, Silvestr JAKUBEC, Pavel KŘIVÁK, Tomáš BARVÍŘ, Matěj MIKÁČ, Marek KALIŠ, Lukáš MÍČEK, Vít BŘEZINA, Claude LHOTECKÝ, Libor KŘAPA a Michal GARČIC. Realizační tým: Jan MALÍK – trenér, Oldřich SCHWANN – asistent trenéra, Roman MACHÁČ – vedoucí mužstva, David POŘÍZEK – masér, Libor MALÍK – tlumočník.
Poděkování patří společnosti SKF – Česká republika, která nám umožnila se turnaje zúčastnit.

Dále děkujeme těmto sponzorům za podporu: Město Mikulov, Vinařství pod Martinkou – Vojtěch Huserek, Stínící technika – pan Nedbalec, manželé Dostálovi, Vínařství Volařík, Víno Marcinčák, Víno Přítluky a Ing. Miroslav Bačík z Varnsdorfu.

Mgr. Jan Malík – FC Pálava Mikulov

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii