Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Festival Sousedé roztančil Mikulov, bohužel rekord v Moravské besedě překonán nebyl

Novinky a aktuality

11/8 2014

Festival Sousedé roztančil Mikulov, bohužel rekord v Moravské besedě překonán nebyl

Uplynulý pátek a sobotu patřilo mikulovské Náměstí již 18. ročníku folklorního festivalu Sousedé.

Program začal pokusem o rekord v počtu tanečníků moravské besedy, nabídl scénické ztvárnění starobylého zvyku zarážení hory a přestavil hostující soubory z jižních Čech a Slovenska. Slavnostním závěrem byl koncert k 35. výročí vzniku Národopisného souboru Pálava.

„Opět jsme se pokusili překonat rekord v počtu krojovaných tanečníků moravské besedy. V roce 2012 se jich účastnilo 216, bohužel letos se nás sešlo jen 18 koleček, tedy 148 tanečníků. Nevadí, atmosféra byla skvělá, všichni jsme si to užili. Moc děkuji všem zúčastněným souborům a chasám, které nás podpořily svojí účastí,“ zhodnotil ředitel festivalu Petr Ševčík, který s nápadem skloubení světového rekordu a folkloru přišel.

Páteční program pokračoval folklorním vystoupením na téma zarážení hory a degustací Místního vinařského spolku Moravín. V sobotu festival proměnil Mikulov v Roztančené město – soubory vystoupily s krátkými ukázkami folkloristické tradice svého regionu a diváci mohli porovnat temperament a odlišnosti různých krajů Čech, Moravy a Slovenska.

Festival Sousedé je jednou z mnoha letních akcí v Mikulově, který žije po celou sezónu bohatým kulturním a společenským životem, jehož vrcholným zakončením je pak Pálavské vinobraní.
(lk)

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Foto: Mikulovská rozvojová

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii