Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Klavírní kurzy v Mikulově budou již po patnácté

Novinky a aktuality

12/8 2014

Klavírní kurzy v Mikulově budou již po patnácté

 V týdnu od 15. do 22. srpna se mikulovská ZUŠ stane dějištěm Klavírních kurzů Mikulov „Audaces fortuna iuvat“ (odvážným štěstí přeje).

Srpen je měsícem prázdnin a dovolených. Základní umělecká škola v Mikulově však otevírá dveře dokořán. Druhá polovina srpna totiž již tradičně pro mikulovskou ZUŠ znamená Klavírní kurzy s podtitulem „Audaces fortuna iuvat“ (odvážným štěstí přeje). V týdnu od 15. do 22. srpna proběhne jejich 15. ročník.

Pořadatelem kurzů je občanské sdružení Klavírní kurzy Mikulov pod záštitou a za finanční podpory města Mikulov.
„Těší nás, že si mikulovské klavírní kurzy za dobu své existence vydobyly a uhájily prestižní místo na mapě vzdělávacích uměleckých aktivit. A letošní patnáctý ročník bude opět plný krásné hudby a také koncertů pro veřejnost,“ řekla organizátorka Monika Czajkowská.

Kurzy jsou určeny pro studenty základních a středních uměleckých škol, setkávají se zde hudbymilovní amatéři i budoucí profesionálové. V nabídce kurzů kromě klavírní výuky je i klavírní improvizace, sborový zpěv a pohybová taneční relaxace. Klavírní kurzy jsou rovněž příležitostí pro další sebevzdělávání pedagogů klavírní hry základních uměleckých škol.

Pro mikulovskou veřejnost bude nepochybně atraktivní nabídka koncertů, které v rámci kurzů proběhnou. V sobotu 16. srpna se v hlavním sále mikulovského zámku rozezní klavírní recitál Lukáše Klánského, vynikajícího českého pianisty, vítěze řady prestižních světových soutěží, který reprezentuje současnou mladou generaci. „V Mikulově se představí poprvé s programem složeným z děl Ludwiga van Beethovena a Fryderyka Chopina,“ prozradila k programu Monika Czajkowská.
Klavír v romantické komorní hudbě je delikatesou přichystanou v zámeckém sále na úterní večer 19. srpna. Představí se Vlach – Weiser klavírní kvarteto. V programu je Dvořák, Chopin, Suk a Brahms. Kvartet, sólo, duo, trio a na závěr opět kvartet. Začátky koncertů jsou v 19.00 hodin.

„Patnáctka je krásný věk. Tak doufejme, že i ten letošní 15. ročník bude dalším šťastným rokem v historii kurzů. A nejen účastníkům ale i Mikulovu přinese spoustu příjemného společně stráveného času,“ řekla na závěr Monika Czajkowská.
(js)

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii