Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mše kapucínů v galerii Konvent

Novinky a aktuality

19/8 2014

Mše kapucínů v galerii Konvent

Ve čtvrtek 21. srpna se bude konat v 17 hodin slavnostní mše.

Na místě, kde kostel kapucínů kdysi stával, je dnes galerie Konvent. Slavnostní mši ke chvále vysvěcení provede osobně mikulovský probošt Pavel Pacner.

Kapucíny do Mikulova v roce 1611 uvedl kardinál František Dietrichstein a rok poté položil základní kámen k jejich klášteru. 22. 8. 1613 pak nově postavený kostel s hlavním oltářem sv. Františka z Assisi vysvětil. Po založení Lorety v sousedství kláštera byli kapucíni pověřeni službami i v této svatyni a opatrováním loretánského pokladu.

„Kapucíni působili v Mikulově až do roku 1784, kdy klášter zachvátil ničivý požár. Následně řeholníci město opustili a pozemky byly rozprodány pro stavbu jiných domů,“ upřesnil Jan Knorr za občanské sdružení pro konvent.

Akademický malíř Jan Knorr společně s manželkou Evou provozují galerii Konvent. Ta se nachází v části kapucínského kláštera, respektive presbytáře kostela sv. Vavřince. Roky chátrající stavba prodělala díky profesionálnímu a citlivému přístupu Jana Knorra mezi lety 2001–2011 rozsáhlou revitalizaci a dnes se zde konají výstavy, koncerty, divadelní představení a je zde kavárna.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii