Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Vzpomínku na 53 zbytečně ztracených lidských životů připomíná památník obětem železné opony, který doplnil mikulovskou Stezku svobody.

Novinky a aktuality

21/11 2014

Vzpomínku na 53 zbytečně ztracených lidských životů připomíná památník obětem železné opony, který doplnil mikulovskou Stezku svobody.

Pamětní místo tvoří třiapadesát kovových stél, které jsou připomínkou lidí, kteří za totality zahynuli při pokusu nelegálně překročit hranice.

„Připomíná ty, kteří zbytečně zahynuli na hranicích Jihomoravského kraje a Dolního Rakouska při překonávání státní hranice. Každá z třiapadesáti stél symbolizuje jednoho zabitého člověka," uvedl předseda občanského sdružení Paměť Miroslav Kasáček.

Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci sdružení Paměť, starostové partnerských měst Mikulov, Poysdorf, Laa an der Thaya, náměstek ministra kultury Miroslav Rovenský a mikulovský probošt Pavel Pacner, který památníku požehnal.

Odhalený památník, který jeho autoři pojmenovali Brána ke svobodě, doplní Stezku svobody, která na třinácti informačních panelech, umístěných podél pohraniční cesty, mapuje osudy lidí, kteří se za dramatických okolností pokusili překonat železnou oponu.
(lk)

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii