Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Do sbírky pro Afriku se zapojily desítky mikulovských občanů

Novinky a aktuality

24/11 2014

Do sbírky pro Afriku se zapojily desítky mikulovských občanů

V září proběhla humanitární sbírka pro Burundi. Městská knihovna Mikulov společně s lektorem angličtiny Timem Hoggartem shromažďovala hračky a oblečení pro děti v nemocnici ve městě Ruiga. Tato nemocnice byla vybudována díky Maggy Barankitse, která navštívila Mikulov v květnu letošního roku.

„Do knihovny lidé přinesli více jak dvě stě kilogramů hraček a oblečení. Většina hraček bude umístěna v dětském koutku v nemocnici, kde rodiny čekají i celý den na ošetření. Ostatní věci se pak využijí ve školce, škole a domově pro sirotky zřízeném nadací Shalom Maison,“ řekla Ilona Salajková, ředitelka knihovny.

Speciální balíček podle jejich informací dostane i dívka jménem Claudine, která se narodila s HIV. „Naše kolegyně Dominika jí poslala velmi pěkné věci i bižuterii, protože i když je její osud a život velmi těžký, pořád je dívkou, která se ráda zdobí a pěkně obléká,“ doplnila Ilona Salajková. Příběh Claudine si můžete přečíst na www.mikulov.knihovna.cz.

„Velmi oceňujeme děti, které se vzdaly svých plyšáků a autíček, maminek, které hračky přebraly a vyčistily, patnáctiletého kluka, který se na základě zprávy o sbírce rozhodl vzdát svých věcí, lidí, kteří vyprali a vyžehlili oblečení,“ poděkovala za všechny organizátory sbírky ředitelka knihovny.

Tim Hoggart doufá, že i když byl kontejner, který odjížděl z Belgie do Burundi, trochu opožděn, na Vánoce děti dárky od lidí z Mikulova dostanou.

„Mnohokrát děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili, a budeme společně doufat, že udělají radost nejen dětem, ale i dospělým, a že se vše proběhne bez problémů. Oblečeme více jak sto obyvatel a hračky zaplní určitě celou místnost,“ s nadšením sděluje Hoggart, který každoročně v Burundi pomáhá při budování vodovodního potrubí.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek
Foto: archiv Městská knihovna Mikulov

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii