Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Výtěžek z charitativní aukce pomůže dennímu stacionáři v Mikulově

Novinky a aktuality

24/11 2014

Výtěžek z charitativní aukce pomůže dennímu stacionáři v Mikulově

Občanské sdružení Biliculum pořádá v pátek 28. listopadu už osmý ročník charitativní aukce, která pomůže dennímu stacionáři v Mikulově.

Dražit se budou vzácná archivní vína, umělecká díla i výtvarná díla dětí a uživatelů denního stacionáře a další hodnotné předměty. „Výtěžek z aukce bude použit na dofinancování provozu denního stacionáře,“ řekl ředitel stacionáře Petr Malásek a zároveň pozval všechny příznivce a podporovatele této prospěšné akce.

V loňských letech se díky štědrosti dražitelů, partnerů i sponzorů podařilo pro stacionář koupit devítimístný automobil pro svoz a rozvoz dětí do stacionáře, vybudovat výtah či vybavit speciální hernu.

Mikulovský stacionář poskytuje nyní služby dvaceti sedm klientům od tří do dvaceti osmi let. „Před deseti lety jsme začínali se sedmi klienty a dnes jsme na maximu. Máme klienty nejenom z okresu Břeclav, ale i ze sousedního znojemského okresu či Brna-venkova,“ prozradil Petr Malásek. Stacionář dosáhl, co se týče jeho prostorových kapacit, stropu.

Benefiční aukce začíná v zámeckém sále v 17 hodin. O hudební program se postará Starobřeclavská cimbálová muzika. Vstup je zdarma.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii