Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Obyvatelé Mikulova jsou v Jihomoravském kraji nejlepší v třídění odpadů

Novinky a aktuality

1/12 2014

Obyvatelé Mikulova jsou v Jihomoravském kraji nejlepší v třídění odpadů

Soutěž My třídíme nejlépe zná letošního vítěze. V kategorii měst se dvěma až deseti tisíci obyvatel jsou díky svému uvědomělému přístupu k třídění odpadů nejlepší občané z Mikulova.

Rovných 36,2 kilogramů plastů, papíru, skla a nápojových kartonů vytřídil v uplynulém roce průměrný obyvatel Jihomoravského kraje. Nejvíce se zlepšilo třídění plastů. Další přední místa obsadily také Vyškov, Podhradí nad Dyjí a Perná, která zvítězila v kategorii obcí s pěti sty až dvěma tisíci obyvatel.

„Již několik let funguje v našem městě úspěšný systém třídění odpadů. Každý občan Mikulova má díky čipovaným nádobám a systému Inteligentního nakládání s odpady ISNO možnost snížit svůj poplatek za odpady. Obyvatelé mají také k dispozici několik sběrných míst s barevnými kontejnery. Získané prvenství nás velmi těší a děkujeme občanům za jejich zodpovědný přístup,“ uvedla Marie Leskovjanová, místostarostka města Mikulova, která minulý pátek převzala jménem města v Brně ocenění a finanční prémii ve výši 30 tisíc korun. „Finanční částkou za umístění v soutěži podpoříme sběrnou síť a systém sběru tříděného odpadu v našem městě,“ dodává.

Soutěž My třídíme nejlépe pořádá Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM ve spolupráci s Jihomoravským krajem. Hodnotí se rozsah třídění sběru plastů, papíru, skla a nápojových kartónů, množství vytříděných komodit a hustotu rozmístění barevných kontejnerů.
(lk)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii