Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Vánoční koncert Michala Horáčka s hosty byl jedinečný

Novinky a aktuality

22/12 2014

Vánoční koncert Michala Horáčka s hosty byl jedinečný

Nádhera, fantastické, jedinečné, úžasné. Děkujeme. Znělo zcela zaplněným sálem mikulovského kina v sobotu 20. prosince večer při vánočním koncertu. Textař Michal Horáček se zpěváky Lenkou Novou a Františkem Segrado vnesli do adventního času kouzlo ztišení plného krásných slov a skvělé hudby.

Během půldruhé hodiny trvajícího recitálu zazněly skladby ze sbírky villonských balad Český kalendář, došlo i na recitál Kudykam a písně z nejnovějšího počinu nazvaného jednoduše Segrado. Ty nazpíval devětapadesátiletý svébytný umělec z Valašska František Segrado a jeho první sólová deska se stala v prosinci nejprodávanějším albem letošního roku.

Michal Horáček, coby vypravěč a průvodce časem proplouval večerem s lehkostí, recitoval své básně, vyznával se ze své vášně pro studium cizích jazyků a zavzpomínal i na spolupráci s nedávno zesnulým skladatelem Petrem Hapkou. Ti dva se poprvé setkali 6. ledna roku 1984. „Když jsme se poprvé potkali s Petrem, tak on byl slavný a bohatý a já neznámý a chudý,“ řekl s lehkou nadsázkou Michal Horáček. Během jejich velmi plodné spolupráce pak vznikly úžasné věci. Včetně písně Nepřeberná pokušení či S poduškou Řípu pod hlavou, které na koncertě v Mikulově také zazněly. Závěrečný přídavek Něco hezkého se slovy: „Netoužím od něho slyšet nic nového, třeskutě chytrého….. Jen něco hezkého,“ v podání Františka Segrado vykouzlil na tvářích posluchačů, dřív než se vydali do zimní noci, příjemný úsměv.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

 


Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii